Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Trwają zapisy na warsztaty animacji

2020-08-12 11:50:19 (ost. akt: 2020-08-12 13:08:47)

Autor zdjęcia: ICK

Warsztaty animacji poklatkowej ponownie odbędą się w Iławie. Ponownie poprowadzi je Alicja Araszkiewicz. Trwają zapisy.

Od 17 do 22 sierpnia 2020 r. Iławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na warsztaty animacji poklatkowej. Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej ICK przy ul. Niepodległości 13A w Iławie według harmonogramu:

17-20.08.2020r.

godz. 10:00-13:00, zajęcia w sali konferencyjnej,

22.08.2020r., Kinoteatr „Pasja”

godz. 10:00 - spotkanie podsumowujące z uczestnikami,
godz. 11:00 - pokaz filmu animowanego stworzonego przez uczestników warsztatów - wstęp wolny!

Warsztaty poprowadzi instruktorka Alicja Araszkiewicz, która z powodzeniem zrealizowała w naszej instytucji podobny projekt podczas ferii zimowych. Uczestnicy młodszej grupy stworzyli film pt. "Baśń o nazwie i herbie Iławy", który otrzymał III miejsce w jednej z kategorii w konkursie OKO KALEJDOSKOPU organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Ponadto powstał film „Mówiące woły” wykonany przez dzieci ze starszej grupy wiekowej.


Alicja Araszkiewicz o projekcie:
To było pierwsze spotkanie tych dzieci z animacją poklatkową. Dzieci miały wprowadzenie na temat animacji i możliwych technik - ale w działaniu poznały plastelinową technikę animacji poklatkowej. Natomiast scenografię tworzyliśmy także z rysunków, wycinanek i innych materiałów. Prace nad animacją mocno zaangażowały grupy warsztatowe - bardzo podobało im się tworzenie postaci i scenografii. Były mile zaskoczone widząc w obiektywie miniaturowy świat, przy którego powstawaniu uczestniczyły, czemu dawały wyraz ciesząc się i pokazując widok następnym osobom. Zaangażowały się pisząc dialogi, ale to dubbingowanie sprawiło, że były niezwykle przejęte, słysząc potem swój głos odtwarzany z rejestratora. Wyszukiwanie muzyki w internecie i próba dopasowania jej do danej sceny sprawiała, że inaczej patrzyli trochę na muzykę, że ona do czegoś służy innego, niż tylko do słuchania. Poznały też program do montażu - ale tutaj bardziej poglądowo - tworząc napisy do swoich filmów (dlatego są one z efektami). Stworzyliśmy też plakaty filmowe, które były zaprezentowane w dniu pokazu - co także było dla dzieci nowym, fajnym doświadczeniem.

Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji warsztatów. Zapraszamy do zapisów: Renata Rajewska-Wróblewska, tel. 89 649 16 16, rwroblewska@ickilawa.pl.

Zadanie realizowane jest przez Iławskie Centrum Kultury w ramach projektu „Polska moją Ojczyzną, Polska moim Domem” i wpisane w Program Obchodów 715-lecia miasta Iławy pod honorowym patronatem burmistrza Iławy oraz przewodniczącego rady miejskiej w Iławie.

Działanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages