Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Komu przypadnie skrzynka pełna cytrusów? W weekend 36. Regaty Pomarańczowe

2020-06-26 09:00:00 (ost. akt: 2020-06-26 09:51:40)
Regaty Pomarańczowe przewidziane są dla najmłodszych żeglarzy, trenujących w grupie B klasy Optimist

Regaty Pomarańczowe przewidziane są dla najmłodszych żeglarzy, trenujących w grupie B klasy Optimist

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przez dwa dni (sobota-niedziela, 27-28 czerwca) na Jezioraku, a konkretnie na tzw. rozlewisku szałkowskim, rozgrywane będą Regaty Pomarańczowe. To zawody przewidziane dla najmłodszych żeglarzy, trenujących w grupie B klasy Optimist, a nagrodą specjalną dla zwycięskiej drużyny jest kosz pełen... pomarańczy!

Skąd w ogóle pomysł, aby nagrodą główną, specjalną była skrzynka pomarańczy? Tłumaczyliśmy to już w poprzedniej zapowiedzi 36. edycji regat. Szczegóły tutaj.

Szansę na zwycięstwo będą mieli także gospodarze z MOS SSW Iława. Sprawdziliśmy w czwartek w południe listę z zapisami — widniało na niej szesnaście nazwisk najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej znad Jezioraka. Czy iławianie będą gościnni? Przekonamy się podczas sobotnich i niedzielnych wyścigów, jednak na pewno chrapkę na wygraną mają także ekipy przyjezdne: AZS AWFiS Gdańsk, Giżycka Grupa Regatowa, Nauticus Yacht Club Olsztyn, Baza Mrągowo, YKP Gdynia czy TKŻ Toruń.

Łącznie w czwartek zapisanych było 63. młodych żeglarek i żeglarzy. Przypominamy, że limit uczestników wynosi 120. osób. Zapisy odbywają się na portalu profil.sailingnet.pl

>>> Żeglarstwo w klasach jednoosobowych to sport na tyle bezpieczny, jeśli chodzi o możliwość zakażenia się koronawirusem, że Regaty Pomarańczowe mogą się w tym roku odbyć. Z zastrzeżeniem jednak, że obowiązywać będą konkretne wytyczne dotyczące tzw. reżimu sanitarnego.
— Każdy młody żeglarz będzie pływał tylko i wyłącznie na swojej łódce, nie będzie wymienności jednostek, więc tym samym zwiększamy bezpieczeństwo regatowców — mówi Adam Liedtke, przewodniczący Stowarzyszenia Sportów Wodnych MOS w Iławie, które od lat organizuje regaty.

— Optimistkarze mogą pływać bez maseczek, jednak już podczas np. oficjalnego zakończenia zawodów każdy będzie musiał mieć ją założoną. Oprócz tego będą oczywiście w porcie ustawione stanowiska do dezynfekcji — dodaje Liedtke.

Przystań i biuro zawodów będzie mieściło się w Porcie Śródlądowym Iława przy ul. Chodkiewicza 5, natomiast same regaty odbędą się na Jezioraku na tzw. rozlewisku szałkowskim, w okolicach Szałkowa, gdzie panują lepsze warunki do żeglowania niż w samej Iławie.

PROGRAM 36. REGAT POMARAŃCZOWYCH
Iława 2020

Piątek 26 czerwca
godz. 19.00 — 20:30: zgłoszenia do regat zawodników (miejsce: Port Iława przy ul. Chodkiewicza 5)

Sobota 27 czerwca
8:00 — 9:00: zgłoszenia do regat (Port Iława)
9:30: odprawa kierowników ekip (Port Iława)
11.00: start do wyścigów (jez. Jeziorak, rozlewisko szałkowskie)

Niedziela 28 czerwca
10.00: start do kolejnych wyścigów (jez. Jeziorak, rozlewisko szałkowskie)
16.00: uroczyste zakończenie regat, rozdanie nagród i dyplomów (Port Iława)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages