Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Nowe linie, nowe trasy autobusowe ZKM? UM Iława zaprasza mieszkańców na konsultacje [ZOBACZ WARIANTY NOWYCH TRAS]

2020-06-23 08:14:51 (ost. akt: 2020-06-23 08:31:31) Artykuł sponsorowany
Zdjęcie ilustracyjne — autobus ZKM Iława wjeżdża pod wiadukt kolejowy przy ulicy Sobieskiego

Zdjęcie ilustracyjne — autobus ZKM Iława wjeżdża pod wiadukt kolejowy przy ulicy Sobieskiego

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

O tym, że potrzeba w Iławie nowych przystanków czy linii autobusowych wiemy od dawna. Wprowadzenie w życie tych zmian nie jest proste i generuje spore koszty. Wygląda jednak na to, że jest już blisko. Teraz czas na konsultacje z mieszkańcami. To one będą bowiem kluczowe.

Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych zmianami w sposobie kursowania autobusów Zakładu Komunikacji Miejskiej na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 29 czerwca o godz. 17:00 w Kinoteatrze. Spotkanie z udziałem burmistrza Kopaczewskiego oraz Prezesa ZKM Romana Smolińskiego poprowadzi firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting, która w oparciu o przekazane dane opracowała koncepcje zmian dla Iławy. Wypracowane przez firmę propozycje dla Iławy można poznać już dziś analizując mapy załączone do niniejszego artykułu.

Jakie zatem zmiany się szykują?
Z problemów zgłaszanych przez mieszkańców wynika przede wszystkim, że potrzeba nowego przystanku lub nowej linii autobusowej, która obsługiwałaby pasażerów w okolicy os. Piastowskiego we wschodniej części miasta oraz przy ul. Wyszyńskiego i Kopernika. Chodzi tu przede wszystkim o skomunikowanie tych części miasta ze szkołami na ulicy Wiejskiej i Sienkiewicza. Ponadto przeprowadzone badania wozokilometrów pokazują m.in. iż obecny system wymaga wprowadzenia modułowej częstotliwości 30-minutowej, czyli kursowania autobusów w dni powszednie co 30 minut w godzinach od 6:30 do 16:15.

Te i inne propozycje zostaną poddane pod konsultacje z mieszkańcami w najbliższy poniedziałek, 29 czerwca, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Uwaga! Ze względu na trwającą epidemią COVID-19 liczba osób mogących wziąć udział w spotkaniu będzie ograniczona. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem niezbędnych obostrzeń i ograniczeń, w związku z tym uczestników prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniego dystansu.

UM Iława

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages