Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Wybory prezydenckie — UM Iława podaje szczególne zasady

2020-06-18 12:14:54 (ost. akt: 2020-06-18 13:31:43) Artykuł sponsorowany
Zdjęcie ilustracyjne — obwodowa komisja wyborcza na iławskim Gajerku przy ul. Chełmińskiej

Zdjęcie ilustracyjne — obwodowa komisja wyborcza na iławskim Gajerku przy ul. Chełmińskiej

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W tym roku w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 podczas powszechnych wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obowiązują szczególne zasady dla głosujących. Jak i gdzie będziemy głosować w Iławie?

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 czerwca 2020 roku podczas organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ustalonych na dzień 28 czerwca br. obowiązywać będą szczególne zasady zarówno dla członków obwodowych komisji wyborczych jak również wszystkich głosujących. Oto najważniejsze z nich:
- lokale wyborcze otwarte będą od godziny 7:00 do 21:00
- w każdym z nich konieczne jest zachowanie dystansu 1 osoba na 4 m2 powierzchni (w zależności od wielkości lokalu wyborczego wpuszczana będzie odpowiednia liczba osób);
- w związku z ograniczoną ilością osób w lokalu przed wejściem prawdopodobnie tworzyć się będą kolejki, w nich też należy zachować zasadę dystansu 2 metrów od innych;
- obowiązkowo należy zasłaniać maseczką usta i nos oraz zdezynfekować ręce przy użyciu płynu umieszczonego w wejściu do lokalu.

Oprócz szczególnych zasad wprowadzonych ze względu na epidemię, w Iławie zaszła jeszcze ważna zmiana dotycząca jednego z lokali wyborczych. Chodzi o Zajazd Wielka Żuława, który nie będzie już miejscem do głosowania dla mieszkańców Iławy z obwodu nr 2 jak to wcześniej miało miejsce.

Mieszkańcy z tego obwodu tj. z ulic: Agrestowej, Czereśniowej, Łąkowej, Malinowej, Morelowej, Ostródzkiej, Owocowej, Porzeczkowej, Poziomkowej, Produkcyjnej, Rolnej, Truskawkowej oraz Wiśniowej swój głos będą mogli oddać w Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ul. Kościuszki 22A.

Szczegółowe informacje na temat obwodów wyborczych i zasad głosowania dostępne są na stronie: www.ilawa.pl (komunikaty).

źródło: UM Iława

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages