Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Wyłudziła dotację na przedszkole

2020-06-10 14:19:08 (ost. akt: 2020-06-10 14:24:48)

Autor zdjęcia: pixabay

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39–latce, podejrzanej o to, że pomimo zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, prowadziła przedszkole. Ponadto wyłudziła dotację oraz podawała nieprawdziwe dane odnośnie liczby dzieci uczęszczających do przedszkola. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o tym, że mieszkanka powiatu, pomimo zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, nadal prowadzi niepubliczne przedszkole. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali wielu świadków. W trakcie dalszych czynności ustalili, że nie było to jedyne przewinienie mieszkanki powiatu iławskiego. Okazało się, że kobieta przywłaszczyła sobie pieniądze z dotacji oraz przez 12 miesięcy podawała nieprawdziwe dane odnośnie liczby dzieci uczęszczających do przedszkola. Straty to prawie 49 tys. zł. W związku z powyższym funkcjonariusze przedstawili 39-latce aż 15 zarzutów, a postępowanie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu. Jak informuje iławska policja, chodzi o przedszkole poza Iławą.

Kodeks karny za samo wyłudzenie dotacji przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

eka/KPP Iława

ilawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (9 czerwca) wydaniu m.in.


Radni ocenią prezydenta Olsztyna
Za dwa tygodnie w Olsztynie Rada Miasta będzie głosowała absolutorium dla prezydenta Piotra Grzymowicza. Radni opozycji z klubu PiS już zapowiedzieli głosowanie za jego odrzuceniem. Nie wykluczają też referendum.

Fatalny weekend zamknął kopalnie
To był najgorszy weekend od początku epidemii. Ponad tysiąc zakażonych w kraju, z czego najwięcej w województwie śląskim. Stąd też rządowa decyzja o zamknięciu kopalni, która budzi wiele kontrowersji.

Mazury czekają na bon
Nie 1000 zł na etacie dla pracownika, a 500 zł i to na każde dziecko — tak ma wyglądać bon turystyczny w nowej formule. Tak wynika z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Za te pieniądze ma być sfinansowany letni wypoczynek.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages