Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Szkoła Muzyczna w Iławie zaprasza, rekrutacja trwa

2020-06-08 08:00:00 (ost. akt: 2020-06-08 09:15:48) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Paulina Kasprzycka

Jeśli czujesz, że Twoje dziecko ma w sobie pasję muzyczną, zapisz je do do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie. Termin rekrutacji drogą elektroniczną został przedłużony do dnia 26 czerwca 2020r., ale radzimy nie czekać do ostatniej chwili, bo chętnych jest sporo.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. T. Bairda
Iława, ul. Kościuszki 18

tel. (89)6484029
psmilawa@poczta.onet.pl
www.psm.ilawa.pl
www.facebook.com/PSM.Ilawa

Co daje edukacja muzyczna?


Regularna gra na instrumencie wzmaga motywację do nauki, sprzyja osiąganiu lepszych wyników, np. w rozwiązywaniu zadań matematycznych, pozytywnie wpływa na rozwój języka i osiągnięcie gotowości do czytania. Pobudza proces spostrzegania, wrażliwość zmysłową, koncentrację uwagi, wpływa na rozwój mowy i wzbogacenie słownictwa oraz na inwencję twórczą. Dzieci oswojone z muzyką znacznie rzadziej się kłócą i generalnie uchodzą za bardziej zgodne - edukacja muzyczna minimalizuje bowiem poziom zachowań agresywnych. Uczestnictwo w zajęciach muzycznych uspołecznia, przeciwdziała uczuciu samotności i sprzyja podejmowaniu współdziałania i współpracy, wspomaga empatię i komunikatywność.

System nauczania


Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Bairda to jedyna w powiecie iławskim profesjonalna placówka edukacji muzycznej, która stwarza szansę rozwoju uzdolnień muzycznych oferując kształcenie artystyczne z zakresu nauki gry na instrumentach: fortepianie, akordeonie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie poprzecznym, klarnecie, trąbce, sakshornie i perkusji.
Nauka przebiega w systemie cztero– i sześcioletnim. Kandydat do klasy I sześcioletniego cyklu kształcenia musi mieć w danym roku kalendarzowym ukończone co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat. Kandydat do klasy pierwszej czteroletniego cyklu kształcenia, musi mieć w danym roku szkolnym ukończone co najmniej 10 lat oraz nie więcej niż 16 lat. Uczniowie szkoły od lat osiągają sukcesy na szczeblu regionalnych i ogólnopolskich.
Rekrutacja drogą elektroniczną


Dokumenty należy składać drogą elektroniczna - wypełnić WNIOSEK, który znajduje się na stronie szkoły lub w sekretariacie szkoły czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-13.00. Zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej wraz z oryginałem wniosku należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły do dnia 31 lipca 2020 r. Badanie przydatności odbędzie się w najbliższym możliwym terminie, o którym szkoła poinformuje każdego kandydata niezwłocznie po jego ustaleniu.
Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja.

W dobie koronawirusa Szkoła Muzyczna nadal działa i podejmuje ciekawe inicjatywy online.


Występ chóru Canzonetta PSM IławaWystęp uczennicy klasy fortepianu promujący PSM IławaWystępy tematyczne z okazji „Dnia Matki”, „Dnia Dziecka”, „Dla bohaterów” (dostępne na Facebook PSM Iława).


Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. T. Bairda
Iława, ul. Kościuszki 18

tel. (89)6484029
psmilawa@poczta.onet.pl
www.psm.ilawa.pl
www.facebook.com/PSM.Ilawa

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages