Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Przyjechało 120 l płynu do dezynfekcji [ZDJĘCIA]

2020-05-29 10:31:25 (ost. akt: 2020-05-29 11:49:03)
Marzena Sochacka-Kuchta z UG Iława potwierdza odbiór.

Marzena Sochacka-Kuchta z UG Iława potwierdza odbiór.

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Do gminy Iława trafiło dziś 120 litrów płynu. Skorzystają z niego strażacy i użytkownicy świetlic wiejskich.

Pod Urząd Gminy w Iławie zajechał dziś rano samochód. To przyjechał płyn do dezynfekcji - całe 120 litrów. Dostarczyli go terytorialsi, czyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
Każda ilość płynu się przyda. A ten trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz świetlic wiejskich położonych na terenie gminy Iława, jak informuje wójt gminy, Krzysztof Harmaciński.


>>>Bezpłatne przekazanie daru zorganizował Mirosław Hiszpański, pochodzący z Iławy przedsiębiorca i zarazem prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych. Jak już pisaliśmy przy okazji przekazania płynu dla iławskiego starostwa, w kwietniu usłyszał od kolegi, że Polmos Żyrardów chce przekazać na cele charytatywne cysternę spirytusu, z którego będzie można wyprodukować płyn do dezynfekcji. Prawie 30 tys. czystego spirytusu, nawet rozcieńczonego wodą - to spore podatki. Trzeba było go zatem najpierw skazić, by bez przeszkód zrobić z niego płyn do dezynfekcji. Z pomocą przyszedł sztab kryzysowy wojewody Artura Chojeckiego.


Historia pomocy


Spirytus, 28 tys. litrów, został skażony w Obornikach koło Poznania. Koszty skażenia alkoholu pokrył Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych, płacąc za to 40 tys. zł. Teraz tylko należało znaleźć firmę, która stworzy z alkoholu płyn i rozleje go do butelek. Kto może mieć taką linię, gdzie jest dużo chemii? Tu od razu nasuwa się jedno skojarzenie — oczywiście olsztyński Michelin. I fabryka jak zawsze pomogła, bo od lat wspiera i pomaga, przekazując choćby sprzęt medyczny olsztyńskim szpitalom.

Od miesiąca płyn jest rozwożony do powiatów. Powiat iławski był jednym z pierwszych, do których trafił środek.


red.
ilawa@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym(29 maja) wydaniu m.in.


Dziki spacer po ZatorzuPochwała dzika
My, Polacy generalnie zwierzęta kochamy, tyle że jakoś tak wybiórczo. Karpia na Wigilię mordujemy bez skrupułów. Nasz sposób na dzikie krowy — to wybić je do nogi. I mamy problem z dzikiem. A może jednak dzik z człowiekiem?

Sąsiad, na którego można liczyć
Dobrych informacji nigdy za wiele, a już szczególnie, kiedy mamy pandemię. Tym większe brawa dla tych, którzy w tym trudnym czasie, pamiętają o innych, spiesząc z konkretną pomocą, realnym wsparciem. A gdy jeszcze robią to od lat, tym brawa większe.

Jarosław Tokarczyk - prezes grupy WMSpotkajmy się online 9 czerwca
Życie w trakcie i po pandemii to tematyka Kongresu Przyszłości, który odbędzie się już 9 czerwca. Tym razem spotkamy się online. Kolejne wydarzenie planowane jest 26 listopada. O obu wydarzeniach rozmawiamy z organizatorami — Beatą i Jarosławem Tokarczykami.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages