Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Już tylko jeden chory na koronawirusa

2020-05-22 08:30:55 (ost. akt: 2020-05-22 08:47:56)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Trwa pewnego rodzaju odliczanie od 36 do 0. Na początku zdiagnozowanych zakażonych koronawirusem było u nas 36 osób. Pozostał już tylko jeden chory.

Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, poinformował dziś rano o kolejnej osobie, która wyzdrowiała po zakażeniu koronawirusem. To mężczyzna w średnim wieku z powiatu iławskiego. Przebywał on w izolacji domowej. Tym samym to 35 osoba zdiagnozowana i wyleczona po zakażeniu koronawirusem.
Liczba osób objętych kwarantanną - decyzją PPIS w Iławie - 8, w tym:
miasto Iława - 4, gmina Lubawa - 4.
Liczba osób objętych kwarantanną - tzw. "graniczną" - 123, w tym: miasto Iława - 52, gmina Iława - 29, miasto Lubawa - 10, gmina Lubawa - 1, miasto i gmina Kisielice - 15, miasto i gmina Susz - 1, miasto i gmina Zalewo - 15.
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 25.


eka
ilawa@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (22 maja) wydaniu m.in.


Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.Olsztyn w tym roku bez Kortowiady
Choć może, zamknięci w domach, nie wszyscy to zauważyli, wczoraj, po raz pierwszy od lat, ulicami Olsztyna nie przeszła parada wydziałów. Barwny korowód studentów w tym roku skutecznie zatrzymała pandemia. I chyba po raz pierwszy ich brak odczuło tak wiele osób.

Nastia Juriewicz - tatuatorka z Olsztyna Pozwólcie nam pracować
Salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzyły się w poniedziałek. Tatuażyści nie rozumieją, dlaczego ich salony dalej pozostają zamknięte, bo — jak mówią — spełniają podobne przepisy sanitarne. Stąd apel, którego współautorką jest olsztynianka.


Uczymy się na nowo żyć w Olsztynie
Sprawdzaliśmy, jak powoli — w rytmie znoszonych zakazów antyepidemiologicznych — odżywa życie w Olsztynie. Okazuje się, że fryzjerzy przeżyli prawdziwy szturm. Pierwsi klienci zamawiali kawę w kafejkach i obiady w restauracjach. My też!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages