Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Wodę można śmiało pić

2020-05-21 14:51:43 (ost. akt: 2020-05-21 16:19:30)

Autor zdjęcia: pixabay

Woda w kranach w Iławie jest zdatna do picia - wynika z informacji Iławskich Wodociągów sp. z o. o. Dziś (21 maja) po południu Czytelnicy pytali nas, czy woda w Iławie nie jest skażona.

Z badań, które były wykonywane, nie wyszło nic niepokojącego. - Dostaliśmy wyniki badań z Sanepidu - mówi Izabela Antczak z Iławskich Wodociągów. - Badania nie wykazały żadnego rodzaju skażenia czy zanieczyszczenia mikrobiologicznego.
Próbki pobrano w kilku miejscach na terenie Iławy. Woda badana jest regularnie. Podczas ostatnich majowych badań wyniki, jak mówi pracownica Wodociągów, nie wyszły dobrze. Trzeba było po płukaniu sieci je powtórzyć, by wykluczyć konieczność wdrażania środków bezpieczeństwa. - Nie ma żadnych zagrożeń - podkreśla Izabela Antczak.
Dziękujemy za liczne sygnały od Czytelników dotyczące tej sprawy. Zawsze zapraszamy do kontaktu: ilawa@gazetaolsztynska.pl lub 89 648 77 36.

redakcja


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages