Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Nauczanie zdalne i uczniowie w klasach - jak to pogodzić?

2020-05-21 14:32:33 (ost. akt: 2020-05-22 12:15:44)
Szkoła Podstawowa nr 1 także rusza z niektórymi zajęciami.

Szkoła Podstawowa nr 1 także rusza z niektórymi zajęciami.

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

W poniedziałek w podstawówkach ruszają zajęcia opiekuńcze. Dyrektorów szkół czeka ogromne wyzwanie - jak połączyć nauczanie zdalne z zajęciami na miejscu, w szkołach.

W szkołach w poniedziałek zostaną uruchomione zajęcia opiekuńcze. Miasto jako jednostka prowadząca już od jakiegoś czasu przygotowuje się do otwarcia placówek. O przedszkolach pisaliśmy wczoraj:
Powrót do przedszkoli
Podobnie jak w iławskich przedszkolach, również na zajęcia szkolne przyjmowane będą w pierwszej kolejności dzieci osób pracujących w służbie publicznej, typu przedstawiciele służb mundurowych oraz medycy. Następnie - obydwoje rodzice pracujący. - Przygotowujemy się też do zajęć rewalidacji, a tam są już troszkę większe obostrzenia co do warunków sanitarnych - informuje wiceburmistrz Dorota Kamińska. - Tego typu zajęcia wiążą się z bliższym kontaktem fizycznym, więc i reżim sanitarny musi być większy.
Zamawiane są środki ochrony osobistej. - Z naszej strony wypełniamy wszystkie formalności, żeby niczemu nie uchybić - mówiła podczas zdalnej sesji rady miasta wiceburmistrz Kamińska. - Musimy pamiętać, że dzieciom płynu do dezynfekcji aplikować na skórę nie będziemy.
Miasto stara się zapewnić dobrą organizację pracy, by dostęp do wody i mydła był regularny. Na to tez uczuleni będą nauczyciele.
Nadal prowadzone będzie nauczanie zdalne. - Jest to ogromne wyzwanie dla dyrektorów - mówi wiceburmistrz. - Zajęcia opiekuńcze w szkole i jednocześnie zdalne... Trzeba tak przebudować organizację pracy, by również uczeń na nauczaniu zdalnym miał nieograniczony dostęp do zajęć. Musimy pogodzić te dwie funkcje szkoły.
Wiceburmistrz podkreśla, że miasto jest do tego dobrze przygotowane. Zapowiedziała też, że dzieci z domów objętych kwarantanną nie będą mogły na razie wrócić do szkoły. - W każdej placówce będzie przygotowane miejsce do izolacji, gdyby okazało się, że jakieś dziecko ma niepokojące objawy - mówi Dorota Kamińska.Organizacja zajęć w szkole podstawowej (podajemy za stroną SP3 w Iławie):
§ 1 Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej.

§ 2 W grupie może przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów.

§ 3 W miarę możliwości do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.

§ 4 Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej i w miarę możliwości stałej sali.

Podobne komunikaty wydały pozostałe podstawówki.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (22 maja) wydaniu m.in.


Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.Olsztyn w tym roku bez Kortowiady
Choć może, zamknięci w domach, nie wszyscy to zauważyli, wczoraj, po raz pierwszy od lat, ulicami Olsztyna nie przeszła parada wydziałów. Barwny korowód studentów w tym roku skutecznie zatrzymała pandemia. I chyba po raz pierwszy ich brak odczuło tak wiele osób.

Nastia Juriewicz - tatuatorka z Olsztyna Pozwólcie nam pracować
Salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzyły się w poniedziałek. Tatuażyści nie rozumieją, dlaczego ich salony dalej pozostają zamknięte, bo — jak mówią — spełniają podobne przepisy sanitarne. Stąd apel, którego współautorką jest olsztynianka.


Uczymy się na nowo żyć w Olsztynie
Sprawdzaliśmy, jak powoli — w rytmie znoszonych zakazów antyepidemiologicznych — odżywa życie w Olsztynie. Okazuje się, że fryzjerzy przeżyli prawdziwy szturm. Pierwsi klienci zamawiali kawę w kafejkach i obiady w restauracjach. My też!Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages