Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Jest termin startu nowego sezonu piłkarskiego. Wicemistrzowie okręgówek i A klas jednak bez awansów

2020-05-20 10:49:57 (ost. akt: 2020-05-20 11:19:41)
Czarni Rudzienice w przyszłym sezonie będą zapewne dalej grać w A klasie. No chyba, że w okręgówce będzie wakat

Czarni Rudzienice w przyszłym sezonie będą zapewne dalej grać w A klasie. No chyba, że w okręgówce będzie wakat

Autor zdjęcia: archiwum Czarnych Rudzienice

Zgodnie z zapowiedziami, zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek 18 maja, podjął uchwałę o zakończeniu rozgrywek piłkarskich seniorów forBET IV ligi, klasy okręgowej, A klasy i B klasy oraz seniorek III ligi, a także wszystkich rozgrywek młodzieżowych i dziecięcych, prowadzonych w sezonie 2019/2020.

To właściwie była tylko formalność i innej możliwości, niż oficjalne "przyklepanie" decyzji o odwołaniu rozgrywek seniorskich od IV ligi w dół oraz młodzieżowych i tym samym zakończeniu sezonu nie było. Niewiadoma pozostawała natomiast jedna kwestia — WMZPN brał pod rozwagę przyznanie awansów (lub też rozegrania baraży o awans) nie tylko mistrzom dwóch grup klasy okręgowej i czterech grup A klasy, ale także drużynom, które zajęły drugie miejsca w klasyfikacji końcowej przedwcześnie zakończonego sezonu. Pisaliśmy o tym w poprzednim tygodniu w publikacji Nie było innego wyjścia, sezon trzeba było zakończyć.

W ten sposób otworzyłaby się furtka do awansu dla Rominty Gołdap, Olimpii Olsztynek (okręgówka) oraz Pogoni Banie Mazurskie, Zatoki II Braniewo, Leśnika Nowe Ramuki i Czarnych Rudzienice — wiemy na przykład, że ostatnia z tych drużyn mocno na to liczyła.

Nic z tego jednak — WMZPN postanowił, że nie będzie ani awansów bezpośrednich, ani baraży "z urzędu". Czarni nie mogą się pogodzić z taką decyzją.
Jesteśmy rozczarowani i obdarci z marzeń o awansie. Dlaczego w innych wojewódzkich związkach można awansować (...) a w naszym rodzimym nie? I kto tu jest prawdziwym zwycięzcą: ten który pracował przez całą rundę na 100% swoich możliwości czy.......? — czytamy na oficjalnym profilu facebookowym Czarnych Rudzienice, a wielokropek jest tu wymowny (chodzi o drużyny, które utrzymały się mimo zajmowania miejsc spadkowych. "Na to wychodzi, że największymi wygranymi tego sezonu są przegrani jesienią" — dodaję przedstawiciele Czarnych, z którymi skontaktowaliśmy się w środę 20 maja).

Powstaje jednak światełko w tunelu, także dla zespołu z Rudzienic, bowiem w punkcie Organizacja nowego sezonu 2020/2021,czytamy:
"W przypadku wystąpienia vacatów w składzie forBET IV Ligi i Klasy Okręgowej na sezon 2020/2021 dopuszcza się możliwość uzupełniania tych klas rozgrywkowych przez drużyny zajmujące po sezonie 2019/2020 drugie miejsca odpowiednio w Klasie Okręgowej i A Klasie."

Poniżej prezentujemy ustalenia (wersja skrócona), jakie zapadły podczas poniedziałkowego posiedzenia zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (źródło: wmzpn.pl).

ROZGRYWKI SENIORSKIE
Jako kolejność drużyn w tabelach końcowych forBET IV Ligi, Klasy Okręgowej, A Klasy i B Klasy oraz seniorek III ligi, w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

Wszystkie zaległe mecze ostatniej lub poprzednich kolejek w sezonie 2019/2020 uznaje się za nierozegrane bez przyznawania punktów (...).

Drużyny, która zajęły w tabelach końcowych miejsca premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej (tj. pierwsze miejsca w forBET IV Lidze oraz w każdej z grup Klasy Okręgowej i A Klasy, a także pierwsze i drugie miejsca w każdej z grup B Klasy) uzyskują prawo do gry w tej klasie rozgrywkowej.
Drużyny, które (...) zajęły w tabeli końcowej miejsca spadkowe nie spadają do niższej klasy rozgrywkowej i są uprawnione do udziału w rozgrywkach tej samej klasy rozgrywkowej w sezonie 2020/2021.

W sezonie 2019/2020 nie rozgrywa się baraży między IV ligą a klasą okręgową i między A klasą a klasą okręgową (...).

ROZGRYWKI MŁODZIEŻOWE I DZIECIĘCE
W związku z nierozegraniem żadnej kolejki, kolejność drużyn w tabelach końcowych rozgrywek młodzieżowych i dziecięcych w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie zostaje ustalona.

Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach młodzieżowych i dziecięcych w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 utrzymują się w swoich klasach rozgrywkowych i uzyskują prawo do przystąpienia w tych samych klasach do rozgrywek młodzieżowych i dziecięcych w rundzie jesiennej sezonu 2020/21.

Mecze barażowe o awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15 nie zostaną rozegrane.

ORGANIZACJA NOWEGO SEZONU 2020/2021
Rozgrywki w sezonie 2020/2021 planuje się rozpocząć w następujących terminach:
– forBET IV Liga – 1 sierpnia 2020 roku,
– Klasa Okręgowa – 1 sierpnia 2020 roku,
– A Klasa – 1 sierpnia 2020 roku,
– B Klasa – 15 sierpnia 2020 roku,
– I Liga Juniora – 22 sierpnia 2020 roku,
– Ekstraklasa Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika – 15 sierpnia 2020 roku,
– I Liga Juniora Młodszego i Trampkarza – 15 sierpnia 2020 roku,
– I Liga Młodzika – 22 sierpnia 2020 roku,
– II Liga Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika – 22 sierpnia 2020 roku,
– Rozgrywki turniejowe Orlików i Żaków – 5 września 2020 roku, z zastrzeżeniem, że sytuacja epidemiczna oraz przepisy prawa związkowego i powszechnego pozwolą na ich rozpoczęcie w ww. terminach.
W sezonie 2020/2021 forBET IV Liga i każda z grup Klasy Okręgowej może liczyć więcej niż 16 zespołów, a każda z grup A Klasy może liczyć więcej niż 12 drużyn.

W przypadku wystąpienia vacatów w składzie forBET IV Ligi i Klasy Okręgowej na sezon 2020/2021 dopuszcza się możliwość uzupełniania tych klas rozgrywkowych przez drużyny zajmujące po sezonie 2019/2020 drugie miejsca odpowiednio w Klasie Okręgowej i A Klasie.

W nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca 2020 roku kluby są zobowiązane do przekazania do WMZPN decyzji w zakresie przystąpienia do danej klasy rozgrywkowej, poprzez przesłanie wypełnionego druku zgłoszenia do rozgrywek na sezon 2020/2021.

W sytuacji rezygnacji z udziału w danej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020/2021 i pisemnego powiadomienia organu prowadzącego rozgrywki o tym fakcie w terminie do 7 czerwca 2020 roku, klub może przystąpić do rozgrywek sezonu 2020/2021 o jedną klasę rozgrywkową niżej. W przypadku wycofania się z rozgrywek po tym terminie, drużyna będzie przesunięta w następnym cyklu rozgrywkowym niżej o dwie klasy rozgrywkowe.

Komisja Rozgrywek WMZPN do dnia 12 czerwca 2020 roku przedstawi projekt systemu prowadzenia rozgrywek seniorskich, młodzieżowych i dziecięcych w sezonie 2020/2021 wraz z określeniem liczby drużyn występujących w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

LICENCJE KLUBOWE NA SEZON 2020/2021
Kluby, które nie posiadają licencji aktualnej na sezon 2020/21, w nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca 2020 roku składają wniosek o jej wydanie do Komisji ds. Licencji Klubowych WMZPN.

ZNIESIENIE OPŁAT ZA TRANSFERY CZASOWE
Wszystkie kluby z terenu województwa warmińsko-mazurskiego zostają zwolnione z opłat z tytułu transferów czasowych zawodników dokonanych w zimowym oknie transferowym na okres do 30 czerwca 2020 roku.
źródło: Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (20 maja) wydaniu m.in.


LOT nie poleci jeszcze z Szyman
Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia krajowe. W reaktywowanej siatce połączeń nie ma jeszcze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

E-hulajnogą może jeździć tylko jedna osoba
To kolejna wersja przepisów przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Określają one zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W stosunku do poprzedniej wersji zmian jest niewiele. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.

Zostali bez dachu nad głową
Pani Anna Cieślak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. W wyniku pożaru rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek. Do tej pory nie mają gdzie mieszkać. Pomieszkują u rodziny i bliskich znajomych. Czy znajdą swoją ostoję?


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wojdyga #2923684 | 37.248.*.* 21 maj 2020 08:19

    Pewnie Rudzienice. Jeziorak też chce awansu, to może też z drugiego miejsca przepchniemy jakoś do 3 ligi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages