Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Po 53 dniach przerwy siatkarki Zrywu wróciły do treningów [ZDJĘCIA]

2020-05-12 13:23:26 (ost. akt: 2020-05-12 14:51:23)
Treningi odbywają się w "Mechaniku", tuż nad Jeziorakiem Małym. W taki sposób (od lat) siatkarki i siatkarze wyławiają piłki z jeziora

Treningi odbywają się w "Mechaniku", tuż nad Jeziorakiem Małym. W taki sposób (od lat) siatkarki i siatkarze wyławiają piłki z jeziora

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

— Takiego długiego rozbratu z uprawianiem naszej ukochanej siatkówki nie przeżyliśmy nigdy wcześniej — zauważa trener Mieczysław Pietroczuk (MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława).

Od 4 maja zostały udostępnione sportowe obiekty o charakterze otwartym i decyzją premiera RP i ministra sportu przedstawiono plan nowej sportowej rzeczywistości w czasie trwania pandemii.
— Należy jednak pamiętać, że tak jak na co dzień, także w sporcie obowiązują zasady bezpieczeństwa, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie uczestniczących w zajęciach sportowców i trenerów — mówi Mieczysław Pietroczuk, trener w MKS Kris-Bus Zryw-Volley.

Iławski klub siatkarski na ten apel natychmiast zareagował przystępując do treningów siatkówki plażowej na dwóch boiskach Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, czyli w popularnym ”Mechaniku”. Korzystając z infrastruktury o charakterze otwartym, zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Sportu obowiązują zasady bezpieczeństwa, których siatkarki i trenerzy Zrywu ściśle przestrzegają.

Zasady bezpieczeństwa to: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), ograniczona liczba osób (sześć zawodniczek plus trener na jednym boisku), weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

— Dokładnie pięćdziesiąt trzy dni minęły od ostatniego treningu naszych siatkarek. Takiego długiego rozbratu z uprawianiem naszej ukochanej siatkówki nie przeżyliśmy nigdy wcześniej — zauważa trener Mieczysław Pietroczuk. — Dlatego, gdy nastąpiła szansa na rozpoczęcie zajęć, byliśmy wszyscy pozytywnie zmotywowani i z wielkim zapałem przystąpiliśmy do treningów. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Ministerstwo Sportu — dodaje szkoleniowiec (i założyciel) iławskiego Zrywu.

Ze względów organizacyjnych do zajęć mogły przystąpić tylko zawodniczki pierwszego zespołu, natomiast duża grupa naborowa dziewcząt i chłopców szkółki piłki siatkowej Zrywu musi jeszcze poczekać na otwarcie obiektów sportowych zamkniętych, czyli hali sportowej.

— Pierwszy dzień treningu siatkówki plażowej musieliśmy tradycyjnie poprzedzić sprzątaniem boisk. We wcześniejszych latach robiliśmy to pod koniec marca, tym razem nie było to fizycznie możliwe. Cieszy nas duży zapał do pracy naszych zawodniczek, podzielonych na dwie grupy po sześć osób, trenujących na dwóch boiskach do siatkówki plażowej — relacjonuje zajęcia Pietroczuk, który dodaje: — Ciężko pracując mamy nadzieję, że również uda się przystąpić do zawodów wojewódzkich i centralnych w nowym, jakże specyficznym sezonie 2020. Dziewczęta pracują od poniedziałku do soboty, nadrabiając zaległości treningowe głównie techniczne i taktyczne, bo motoryka jest na przyzwoitym poziomie. Widać gołym okiem, że okres pandemii nasze zawodniczki poświęciły na trening indywidualny motoryki, zalecany przez nas w chwili rozpoczęcia przerwy od treningów. Teraz tylko liczymy na dobrą pogodę, bo w przypadku znacznego pogorszenia aury robimy przerwę w zajęciach, gdyż przez tak długie przebywanie w domowej kwarantannie nasze organizmy są po prostu mniej odporne. Dbałość o zdrowie jest najważniejsza i jestem przekonany, że nie stanie nam na przeszkodzie do kontynuowania przygotowań i przygody z siatkówką. Na koniec pragnę podziękować dyrektor "Mechanika" Izabeli Klonowskiej i kierownik Katarzynie Kuptel za pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby o możliwość korzystania z boisk do siatkówki plażowej w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (12 maja) wydaniu m.in.

Waldemar kozłowskiKoronawirus jest jak walec
Dobrze to już było — to najkrótsza ocena tego, co dziś dzieje się w gospodarce. Pandemia kończy prawie trzy dekady wzrostu gospodarczego w Polsce. Ekonomiści szacują, że w tym roku nasza gospodarka skurczy się o 4,3 proc.

Najważniejsze, że są klienci
Minął tydzień od otwarcia galerii handlowych. Ruszyliśmy do nich chętnie, bo w sumie oba największe centra handlowe odwiedziło w tydzień 100 tys. klientów. Dlatego galerie przyznają, że nie jest źle, choć... mogłoby być lepiej.

Polska na wyborczym zakręcie
Kiedy odbędą się wybory prezydenckie, to dziś pytanie bez odpowiedzi. Są tylko spekulacje polityków, bardziej lub mniej mniej prawdopodobne. Ale wciąż są to tylko dywagacje, choć często przewija się data 28 czerwca.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kiedy #2919910 | 37.248.*.* 13 maj 2020 12:55

    Kiedy chemik olsztyn dziewczyny?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages