środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Miejskie przedszkola nie zostaną otwarte

2020-05-04 11:26:02 (ost. akt: 2020-05-04 12:42:15)
Przedszkola pozostaną na razie zamknięte

Przedszkola pozostaną na razie zamknięte

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Nie otwieramy miejskich przedszkoli - takie jest stanowisko iławskich urzędników. Dziś jeszcze dyrektorki miejskich placówek zostaną poinformowane o decyzji burmistrza. Natomiast niewielka część punktów prywatnych zamierza przyjąć dzieci już w tym lub w następnym tygodniu.

Dziś jeszcze dyrektorki miejskich przedszkoli zostaną poinformowane przez urzędników iławskiego ratusza o decyzji burmistrza, czyli nie otwieraniu placówek na razie do 24 maja. Ratusz przygotowuje pismo do sanepidu odnośnie możliwości rozwiązania sytuacji, trzeba bowiem przygotować szereg procedur. - Generalnie stoimy na stanowisku, że nie otwieramy przedszkoli - poinformował nas burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. Osoby powyżej 60. roku życia nie mogą pracować przy dzieciach, a część miejskich przedszkoli swą prace opiera na personelu (i na sali, i w kuchni) w takim właśnie wieku.
>>>>Za chwilę rozpocznie się spotkanie on-line wiceburmistrz Doroty Kamińskiej, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Renaty Kamińskiej oraz dyrektorek przedszkoli miejskich. Pytania, sugestie, wątpliwości - jest ich mnóstwo. Czy starsze dzieci mają nosić maseczki? Czy nauczyciele przedszkolni dadzą radę skutecznie wyjaśnić przedszkolakom, że nie wolno siedzieć blisko siebie?
Przedszkola niepubliczne, prywatne, są w inne sytuacji. Według wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które pojawiły się dzień przed długim weekendem, we czwartek, decyzję o otwarciu podejmuje organ prowadzący, a miasto prowadzi tylko placówki publiczne. Wiemy jednak, że dyrektorzy części przedszkoli prywatnych zamierzają otworzyć swoje punkty. Jednak niekoniecznie już w tym tygodniu. Trzeba przecież zdążyć wyposażyć załogę w środki ochrony osobistej.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. www #2915691 | 83.9.*.* 4 maj 2020 16:46

  Widać dla burmistrza ważniejsza jest polityka niż dobro dzieci i mieszkańców. To może jeszcze pozamykać sklepy ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pedro #2915529 | 95.41.*.* 4 maj 2020 12:31

  to niech burmistrz zafatwi opiekę dla dzieci, żeby ich rodzice wrócili do pracy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages