Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Strażacy z Iławy brali udział w gaszeniu pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym [ZDJĘCIA]

2020-04-27 16:00:08 (ost. akt: 2020-04-27 16:13:53)
Pięciu iławskich strażaków przez ponad trzy doby walczyło z pożarem w największym parku narodowym w Polsce

Pięciu iławskich strażaków przez ponad trzy doby walczyło z pożarem w największym parku narodowym w Polsce

Autor zdjęcia: archiwum KP PSP Iława

W środę 22 kwietnia kilka minut po godzinie 10.00 do komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie wpłynęła informacja o formowaniu Centralnego Odwodu Operacyjnego, w skład którego w ramach warmińsko-mazurskiej kompanii „Warmia” wchodzi również zastęp iławskiej straży.

— Strażacy niezwłocznie po przygotowaniu pojazdu i sprzętu wyruszyli do Ełku, skąd w godzinach popołudniowych wyjechali w kolumnie pojazdów do miejsca pożaru — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP Iława. — Tego samego dnia w godzinach wieczornych przystąpili do działań gaśniczych na terenie akcji. Pięciu iławskich strażaków przez ponad trzy doby walczyło z pożarem w największym parku narodowym w Polsce — dodaje st. kpt. Rutkowski.

Działania strażaków z iławskiej JRG polegały w szczególności na budowie magistral i linii mających za zadanie dostarczanie wody, jak również uczestniczyli w bezpośrednim gaszeniu. Na terenie parku nie zawsze istniała możliwość dotarcia do miejsc objętych pożarem pojazdami gaśniczymi. Strażacy docierali więc pieszo w miejsca odległe nawet o pięć kilometrów transportując ze sobą niezbędny sprzęt, pompy oraz węże pożarnicze.

— Trudne warunki terenowe oraz obszar objęty pożarem stwarzały niezwykle trudną sytuację, jednak pożar udało się opanować. Panująca susza to oczywiście niebezpieczeństwo także dla lasów powiatu iławskiego, apelujemy więc o ostrożność i racjonalne zachowanie, aby i na naszym terenie nie doszło groźnych pożarów — dodaje oficer prasowy iławskiej państwowej straży pożarnej.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (27 kwietnia) wydaniu m.in.


ks. Norbert BujanowskiJest mi po prostu wstyd!
Aż trudno uwierzyć, że najpierw wielu ludzi dziękowało służbie zdrowia za walkę z koronawirusem, żeby kilka dni potem spadł na nich hejt. Są szykanowani. Głos w tej sprawie zabrał ks. Norbert, który opublikował poruszający list.

Miasto samo się nie sprząta
Pracujemy na pierwszej linii frontu, z narażeniem zdrowia, a może i życia, ale ludzie oczekuje, że będziemy niewidzialni — mówią pracownicy firmy Remondis, którzy dbają o to, by olsztynianie w czasie kwarantanny nie brodzili w śmieciach.

Tyle samo pytań, ile niewiadomych
Teoretycznie 10 maja powinny odbyć się wybory prezydenckie, ale wciąż nie wiemy, jak i kiedy będziemy wybierali głowę państwa. Na razie trwają przepychanki prawne. I to w czasie, kiedy Polacy boją się o życie z powodu koronawirusa.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Byly #2912474 | 31.0.*.* 27 kwi 2020 16:56

    Ja pierdole.. cześć i chwała bohaterom, jest czym się chwalić, lepiej dajcie artykuł jak marnowane są nasze pieniądze podatników, po 40 km zawodowcy jeżdżą na prawo i lewo do stłuczki albo do otwarcia mieszkania!!!!!!!! Parodia, ksrg nie da rady...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages