Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

35-letni iławianin znęcał się nad swoimi rodzicami. Już za to siedział

2020-04-26 09:30:49 (ost. akt: 2020-04-26 08:14:25)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policyjny dozór, zobowiązanie do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania – to środki zastosowane przez prokuratora wobec 35-letniego mieszkańca Iławy, który znęcał się nad swoimi rodzicami.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze na jednej z klatek schodowych w Iławie.
- Zgłaszający dodał, że syn dobija się do drzwi. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali nietrzeźwego 35-latka i osadzili w policyjnym areszcie - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu kłóci się ze swoimi rodzicami i znęca się nad nimi. Okazało się, że mieszkaniec Iławy za powyższe przestępstwo odbywał już karę pozbawienia wolności.

- Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, a po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. W związku z powyższym prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 35-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru - dodaje oficer prasowy KPP Iława. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, musi powstrzymywać się od alkoholu, ma zakaz kontaktowania się z rodzicami, a także musi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

- Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę pozbawienia wolności do 7 i pół roku - mówi asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (25-26 kwietnia) wydaniu m.in.

Romantyzmem w wirusa... rutyny
„Magdusia… Ty już wiesz co… Kocham Cię” — billboard z takim napisem pojawił się w Olsztynie. Nie wiemy, kto jest adresatką tych słów, kto nadawcą, nie wiemy nawet, czy nie jest to element jakiejś kampanii reklamowej. Ale można to traktować jako przypomnienie, że nawet w czasie kwarantanny romantyczne gesty się liczą.

Natalia DąbkowskaZdjęcie potrafi przenieść w czasie
Fotografia to pasja, uzależnienie, ten momentu „sekundę przed” i kiedy okazuje się, że wszystko układa się, tworząc piękny kadr. Obraz staje się prawdziwy. Czysta adrenalina. — Takiego uzależnienia życzę każdemu! — mówi Natalia Dąbkowska ze Szczytna.

Adrianna TrzepiotaKażdy z nas ma swojego anioła
Pisanie książek jest jej spełnieniem marzeń i życiową misją, a ostatnia "Zimowa Jutrzenka" podczas plebiscytu Książka Roku 2019 zajęła pierwsze miejsce.
— Zaczynać od nowa jest trudno, ale jeśli się podejmuje decyzje w zgodzie z sercem, to wychodzi się na prostą — przekonuje Adrianna Trzepiota.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages