Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Skazani szyją maseczki, funkcjonariusze je rozdają

2020-04-24 15:42:56 (ost. akt: 2020-04-28 08:44:07)

Autor zdjęcia: st. sierż. Dariusz Zieliński

W czasach pandemii iławski Zakład Karny stara się włączyć w działania pomocowe, jak tylko może. Czy to oddawanie krwi, czy przekazywanie maseczek - ZK mocno się angażuje.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie, na czele z dyrektorem kpt. Gawłem Gałdzińskim podzielili się tym, co mają najcenniejsze - darem serca - darem kwi.
Przy okazji akcji krwiodawstwa przekazano Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w oddziale terenowym w Iławie pakiet maseczek ochronnych, które na bieżąco szyją skazani w naszej jednostce penitencjarnej. To już kolejna instytucja, której możemy pomóc. Pracownicy RCKiK, dziękując za ten dodatkowy dar, wyrazili chęć przyjęcia kolejnych partii tych środków ochrony.
Jak zwykle, pracownicy ZK zachęcają do oddawania krwi i szpiku kostnego. Bez obaw, w RCKiK zachowane są wszelkie standardy ochronne.


>>>>Zgodnie z zapowiedzią 17 kwietnia Zakład Karny przekazał kolejne pakiety maseczek ochronnych. Odwiedzono po raz kolejny Powiatowy Szpital i Dom Pomocy Społecznej w Iławie. Oczywiście na tym nie koniec. Mobilizujemy siły, angażujemy osadzonych, pozyskujemy sprzęt i materiały do wykonania kolejnych partii. Mamy na uwadze, że osób i instytucji potrzebujących naszego wsparcia jest więcej.

#nosisz nie roznosisz

Zachęcamy innych do wspólnego, solidarnego wsparcia akcji szycia maseczek. Tak niewiele czasem trzeba, żeby pomóc. Zapotrzebowanie okolicznych służb medycznych, instytucji nie mija, a chętnych do szycia maseczek w Zakładzie Karnym w Iławie nie brakuje.

>>>>W ramach akcji #ResortSprawiedliwosciPomaga Zakład Karny w Iławie przekazał 20 kwietnia kolejne pakiety maseczek ochronnych. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy i osadzonych maseczki wspomogą najbardziej potrzebujące placówki w naszym regionie. Tym razem maseczki trafiły do dzieci z domu Dziecka w Kisielicach oraz pracowników Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie

Czas zagrożenia epidemiologicznego to wielka próba dla całego społeczeństwa. To czas na mobilizację wszystkich, także osób które odbywają karę pozbawienia wolności.

kpt. Magdalena Socha
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (28 kwietnia) wydaniu m.in.

Jarosław SzunejkoZwolnienie nawet e-mailem
Dziś rząd ma zająć się tzw. tarczą antykryzysową 3.0. Kolejna wersja tarczy, która ma chronić firmy i miejsca pracy, nie napawa optymizmem, a już na pewno pracowników, bo szef będzie mógł nas zwolnić, wysyłając nam e-mail.

Wrócili zmęczeni i bardzo dumni
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. trwała normalna służba. Nagle22 kwietnia nadeszła wiadomość o alarmowym wyjeździe do pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dowódca zmiany wyznaczył pięciu ludzi...

Za rękę i pod rękę nie wolno
Rząd złagodził nieco obostrzenia związane z pandemią. Nie musimy już siedzieć w domu. Śmiało możemy pojechać samochodem na wycieczkę za miasto, pójść na rower czy umyć samochód w myjni, nie narażając się przy tym na mandat.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XX #2912709 | 88.156.*.* 28 kwi 2020 09:33

    miesiąc temu szujowski mówił że maseczki nic nie dają, teraz każe nosić... Absurd jak cały pis

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages