środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

25-latek z Iławy, który mógł być chory na koronawirusa, miał kwarantannę za nic. Kara — 3000 zł

2020-04-24 13:53:05 (ost. akt: 2020-04-24 14:00:11)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

Kara grzywny — taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w sądzie, a usłyszał go po raz kolejny 25-latek. Mężczyzna nie stosował się do zasad odbywania kwarantanny domowej.

— Wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji, z którą wiążą też niestety pewne nowe nakazy czy ograniczenia. Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce policjanci wspomagając służby sanitarne codziennie sprawdzają czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do zasad kwarantanny oraz wydawanych zaleceń. Wciąż jednak zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Właśnie za niestosowanie się do nakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi po raz kolejny mieszkaniec Iławy usłyszał wyrok. Mężczyzna będąc podejrzanym o nosicielstwo koronawirusa nie przestrzegał nakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i opuszczał miejsce zamieszkania, czym naruszył nakaz odbycia obowiązkowej kwarantanny domowej.

— W związku z powyższym po przeprowadzeniu postępowania sądowego 25-latek usłyszał wyrok kary grzywny w wysokości 3000 zł — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

••• Podczas minionej doby funkcjonariusze stwierdzili kolejne osiem przypadków naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Dotyczyły one tym razem osób nieletnich, które pomimo zakazu grupowania się spotkały się na tzw. „bagienku”. Młodzież została przekazana rodzicom a o ich zachowaniu o zostanie poinformowany sąd.

— Pamiętajmy o tym, że nie przestrzegając kwarantanny oraz nałożonych zakazów, narażamy życie i zdrowie innych osób. Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych. Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!
Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu — dodaje oficer prasowy iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gringo #2911155 | 46.186.*.* 24 kwi 2020 22:02

  To co się dzieje w supermarketach po poluzowaniu obostrzeń przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie jak "barany" wchodzą sobie wręcz na plecy zdobyć towar i i stanąć w kilkunastometrowych kolejkach do upragnionej kasy. I jak tu się ustrzec wirusa!?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. N0 #2910884 | 95.40.*.* 24 kwi 2020 14:50

  Czemu nie 30 000 tyś ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. iks #2910859 | 95.160.*.* 24 kwi 2020 14:15

   Skoro ma przykłady z sejmu, gdzie nielegalnie zmienia się prawo wyborcze, sprzecznie z regulaminem sejmu i nikt kary nie ponosi, to rozzuchwalony czyni podobnie, jak tak dalej będzie pis rządził to w końcu będą zamieszki, ludzie mają dosyć bezrobocia i braku pomocy

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages