Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Wstrzymujemy IBO, by pomóc ochraniać miejsca pracy — informuje UM Iława

2020-04-23 12:02:36 (ost. akt: 2020-04-23 13:35:59) Artykuł sponsorowany
Władze Iławy ze zwycięzcami IBO 2020

Władze Iławy ze zwycięzcami IBO 2020

Autor zdjęcia: UM Iława

Wielu mieszkańców pyta, co będzie z IBO? Najkrócej można odpisać, że jak ze wszystkim trzeba czekać. Na co? Na lepsze czasy – chciało by się dodać. Ale będąc bardziej precyzyjnym – trzeba czekać na załagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem — czytamy w komunikacie urzędu miasta w Iławie.

Z jednej strony potrzeba dopiąć sprawę konsultacji budowy wybiegu dla psów, a z drugiej należy zebrać zespół i rozpocząć pracę nad przygotowaniem IBO 2021. I w jednym i w drugim przypadku nie można organizować spotkań, należy więc czekać.

— Decyzję o wstrzymaniu zwycięskich projektów podjąłem po rozmowie z przedstawicielami Jezioraka i grupy 4 Łapy Iławy – dopowiada burmistrz Dawid Kopaczewski. — Chciałbym podkreślić, że nie rezygnujemy z tych projektów, a jedynie przesuwamy je w czasie – one będą zrealizowane, tylko później. Teraz skupiamy się na pomocy lokalnym firmom, więc wydatki związane z realizacją tych projektów są zamrożone, a środki przesunięte na wsparcie lokalnych przedsiębiorców i miejsc pracy - dodaje burmistrz.

Gdy tylko będzie taka możliwość niezwłocznie rozpoczną się prace nad IBO, zarówno te związane z realizacją, jak i te nad rozpoczęciem kolejnej edycji.
źródło: UM Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages