Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Pijanego kierowcę TIR-a zatrzymali świadkowie

2020-04-23 11:51:58 (ost. akt: 2020-04-23 12:02:29)

Jechał po dwóch pasach jednocześnie, przekraczając oś jezdni. Kierowcę TIR-a na trasie Iława-Kisielice zatrzymali świadkowie. Zabrali mu kluczyki i poczekali na przyjazd policji. Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny raz sygnał od świadka pozwolił na zatrzymanie pijanego kierowcy. Iławscy policjanci zostali poinformowani, że drogami powiatu iławskiego jedzie nietrzeźwy kierujący zespołem pojazdów. Jak się później okazało mężczyzna miał 2,5 promila.
Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła osoba z informacją, że drogą Kisielice – Iława jedzie zespołem pojazdów prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Zgłaszający dodał, że samochód ten wielokrotnie przekraczał oś jezdni, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Kiedy policjanci pojechali we wskazanym kierunku okazało się, że świadkowie ujęli już kierującego i zabrali mu kluczyki. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie alkomatem wskazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód wraz z ładunkiem i przyczepą został przekazany właścicielowi. Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut a ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.Policja przypomina
Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze.
Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

eka/KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazurka #2910834 | 188.146.*.* 24 kwi 2020 13:09

  Szacunek dla kierowców-ludzi z klasą. Oby więcej takich to mniej łez

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Powiedzmy "DOŚĆ" #2910488 | 83.9.*.* 23 kwi 2020 13:05

  Karo śmierci wróć ....!..jako straszak na ignorantów.(w tym pijanych kierowców). bandytów.. złodziei.. wszelakiej maści oszustów i ..nieodpowiedzialnych rządzących... polityków .niszczycieli natury .. itp. itd. ps. inaczej nie przetrwamy jako ludzkość. ps. przecież nikt nie musi pic wódy jak ma jechać... napadać na drugiego.. lub go okradać...oszukiwać ...nie musi zajmować gdziekolwiek.. jakichkolwiek stanowisk ...nie musi zanieczyszczać środowiska ....wywożąc np. śmieci do lasu.itp. Proste ..? proste. ! jak konstrukcja cepa ...To dlaczego nie ma kary śmierci.....? dobre pytanie ..każdy ma swoją wersję odpowiedzi na to pytanie....bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kablarze to patologia #2910473 | 77.111.*.* 23 kwi 2020 12:37

  chory jak kogoś nie podkabluje

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages