Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

300 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni trafiło do iławskiego szpitala

2020-04-23 11:17:14 (ost. akt: 2020-04-23 11:30:03)
W środę ok. godz. 15 do szpitala powiatowego w Iławie przyjechał transport z 300 litrami płynu do dezynfekcji powierzchni

W środę ok. godz. 15 do szpitala powiatowego w Iławie przyjechał transport z 300 litrami płynu do dezynfekcji powierzchni

Autor zdjęcia: powiat-ilawski.pl

Do powiatu iławskiego trafiło 300 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni, z którego korzystać będzie Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Tym razem darczyńcą jest Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych, którego prezesem jest iławianin, Mirosław Hiszpański.

W akcje przygotowania płynu do użytku zaangażowany był także Urząd Wojewódzki i olsztyńska firma Michelin.

>>> Jak wiadomo płyn do dezynfekcji powierzchni jest bardzo potrzebny, by dochować reżimów sanitarnych, dlatego dziś jest tak cennym darem. Jeden szpital powiatowy potrzebuje średnio około 700 litrów takiego płynu na miesiąc.

Dwa tygodnie temu Mirosław Hiszpański, przedsiębiorca i zarazem prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych usłyszał od kolegi, że Polmos Żyrardów chce przekazać na cele charytatywne cysternę spirytusu, z którego będzie można wyprodukować płyn do dezynfekcji – czytamy w „Gazecie Olsztyńskiej” .

Chodziło o prawie 30 tys. litrów spirytusu, który musiał dopiero zamienić się w płyn dezynfekujący. Został on skażony w Obornikach koło Poznania. Koszty skażenia alkoholu pokrył Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych, płacąc za to 40 tys. zł. Zaraz potem należało znaleźć firmę, która stworzy z alkoholu płyn i rozleje go do butelek. I w tej kwestii pomógł olsztyński Michelin. W akcję uruchomienia produkcji i rozlewania płynu zaangażowali się pracownicy fabryki, pomogła też straż pożarna, która przepompowała spirytus z cystern — mówi w „Gazecie Olsztyńskiej” prezes Michelin Jarosław Michalak.Docelowo płyn ma trafić do 189 placówek na terenie Warmii i Mazur. Chodzi o szpitale, domy pomocy społecznej, domy dziecka, noclegownie, a także jednostki policji i straży pożarnej. W organizację dystrybucji środka do placówek w regionie zaangażowały się Urząd Wojewódzki, Państwowa Straż Pożarna, Caritas oraz Wojska Obrony Terytorialnej, które zajęły się transportem płynu do powiatów.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. slayer #2910483 | 176.221.*.* 23 kwi 2020 12:57

    Wstyd na cały swiat. Ludzie pomagają jak mogą a rządzący skupiają się na wyborach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages