Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

„Lubię pić alkohol na dworze i będę to robił niezależnie od epidemii” - stwierdził 30-latek z Iławy

2020-04-23 07:54:58 (ost. akt: 2020-04-23 08:06:36)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci apelują do mieszkańców regionu, aby stosowali się do wprowadzonych obostrzeń. - Każdego dnia funkcjonariusze ujawniają przypadki łamania obowiązujących obecnie zakazów i zasad kwarantanny. A przecież wszystkie te przepisy zostały wprowadzone dla naszego wspólnego bezpieczeństwa – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Środa przyniosła kolejne przypadki lekceważenia obowiązujących ograniczeń oraz zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii na terenie naszego kraju. Wobec tych osób Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję administracyjną o nałożeniu na nich kary pieniężnej z rygorem natychmiastowej wykonalności.

- Tak właśnie stało się w przypadku 42– latka, który nie stosował się do zasad kwarantanny. Jak ustalili mundurowi mężczyzna po przekroczeniu granicy będąc zobowiązanym do odbywania kwarantanny wraz z osobami z nim zamieszkującymi lub gospodarującymi nie poinformował policji jak i sanepidu o danych tych osób. Kiedy wyszło to na jaw, Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył na mężczyznę karę pieniężną – mówi rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Natomiast kolejnym mężczyzną ukaranym przez sanepid był 30-latek. Mieszkaniec Iławy nie stosował się do zakazu przemieszczania się oraz zakazu korzystania z "pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni w tym parków, promenad, bulwarów".

Okazało się, że mężczyzna pomimo zakazu przemieszczania się spacerował ze swoim znajomym w odległości mniejszej niż 2 m, leżał w okolicy jednego z bloków i stwierdził, że „lubi spożywać alkohol na dworze i będzie to robić niezależnie od panującej epidemii” czy przebywał na jednym z boisk szkolnych pomimo obowiązujących zakazów. Iławski sanepid również na 30-latka nałożył karę pieniężną.

- Pamiętajmy o tym, że nie przestrzegając zasad narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych. Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro! Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu – dodaje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Taka tradycja narodowa #2910470 | 46.215.*.* 23 kwi 2020 12:31

  Nie bez powodu jak Polaka widzą na zachodzie To pierwsze skojarzenie Bezebny pijak

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gosia #2910448 | 83.28.*.* 23 kwi 2020 11:22

  "O Matko Boska..." co za bandzior - leżał na trawie i pił piwo... i pewnie puścił bąka!!! Za...ć takiego, spalowac i dożywocie... i 30 tysięcy... i.... kocham ciekawe i wartościowe i mądre itd... informacje serwowane mi przez kiedyś "gazetę" Olsztyńską...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2910426 | 213.76.*.* 23 kwi 2020 09:35

  "nie stosował się do zakazu przemieszczania się oraz zakazu korzystania z "pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni w tym parków, promenad, bulwarów". Przecież zniesiono już te zakazy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janusz #2910392 | 46.215.*.* 23 kwi 2020 08:11

   Niestety w Polsce główna rozrywka 80% społeczeństwa to chlanie %%

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages