Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Prawie 70 tys. zł na laptopy dla uczniów z gminy Iława

2020-04-18 12:00:27 (ost. akt: 2020-04-18 10:59:52)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zamknięcie szkół spowodowane pandemią koronawirusa wymusiło zmiany w systemie prowadzenia zajęć. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiedli przed monitorami komputerów.

Już 1 kwietnia b.r. gmina Iława złożyła wniosek o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu potrzebnego do udziału w lekcjach on-line.
– 15 kwietnia br. otrzymaliśmy potwierdzenie, że wniosek został zweryfikowany pozytywnie. Łącznie gmina otrzymała środki w wysokości 69 982,08 zł. Jest to maksymalna kwota, którą można było pozyskać – informuje wójta gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Dzięki pozyskanym środkom gmina zakupi 32 laptopy z niezbędnym oprogramowaniem. Sprzęt zostanie przekazany do szkół gminnych i użyczony najbardziej potrzebującym uczniom.

Zakup zostanie w 100 % sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A #2908369 | 178.213.*.* 18 kwi 2020 15:13

  Dla dzieci czy nauczycieli te laptopy?? No i po co teraz, skoro są plany powrotu do szkół???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages