Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Uchylali się przed wyrokiem. Już są za kratkami

2020-04-18 10:23:34 (ost. akt: 2020-04-18 10:30:10)
Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 31 - latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności i 47 – latka.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na mundurowych w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

- Iławski dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego zauważył znanego mu 31-latka. Policjant codziennie zapoznaje się z listą osób poszukiwanych i pamiętał, że mieszkaniec Iławy jest szukany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności – relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. Funkcjonariusz zatrzymał go i przetransportował do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 104 dni.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci po tym jak ustalili miejsce przebywania 47-latka.
- Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec gminy Susz był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali 47 – latka i przewieźli go do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 177 dni za uchylanie się od płacenia alimentów – mówi oficer prasowy KPP Iława.

Źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages