Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Animex Foods nie zwalnia tempa

2020-04-15 15:00:43 (ost. akt: 2020-04-15 21:18:09)

Autor zdjęcia: archiwum Gazety Ostródzkiej

Koronawirus zamyka duże i małe firmy. Jednym z największych pracodawców w regionie jest Animex Foods. Jak wygląda sytuacja w zakładach należących do przedsiębiorstwa?

Wszystkie zakłady Animex Foods w województwie warmińsko-mazurskim, czyli w Ełku, Ostródzie oraz Iławie, funkcjonują i będą funkcjonować normalnie. Tak samo wygląda sytuacja w pozostałych zakładach w Polsce. W trzech zakładach zlokalizowanych w województwie warmińsko-mazurskim pracują 3404 osoby, oprócz pracowników firm zewnętrznych (np. pracownicy z Ukrainy) oraz poddostawców.

— Nie planujemy wstrzymania odbioru żywca wieprzowego czy drobiowego oraz innych produktów pochodzących od naszych dostawców, a także nie zamierzamy wprowadzać przestojów ani czasowego zamknięcia któregoś z zakładów — informuje Łukasz Dominiak, rzecznik prasowy Animex Foods. Jak podkreśla, we wszystkich obiektach przedsiębiorstwa wdrożone zostały i stale są aktualizowane zalecenia i wytyczne, oparte na wiedzy naukowców oraz przepisach krajowych dotyczące ograniczeń rozprzestrzeniania się koronawirusa.

— Dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz ich bliskich, a także współpracujących z nami kontrahentów, stosując się m.in. do aktualnych obostrzeń — dodaje Łukasz Dominiak. — Dzięki takiemu podejściu od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w kraju aż do dzisiaj nie odnotowaliśmy istotnego spadku frekwencji wśród załóg ani poważnych zakłóceń w ciągłości produkcji.

••• Zdaniem rzecznika Animex Food, firma nie przewiduje także, aby w najbliższej przyszłości ten stan miał się zmienić. Nadrzędnym celem jest zapewnienie dostaw dobrej jakościowo żywności mieszkańcom Warmii i Mazur oraz całej Polski.

W wielu innych firmach w Ostródzie i okolicy są przestoje w produkcji. W firmie Ostróda Yacht wstrzymano produkcję od 1 do 17 kwietnia. Zatrudnia około 1000 osób. Powodem jest brak komponentów potrzebnych do produkcji — dostawcy też wstrzymali pracę.

bcl


Czytaj e-wydanie

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (15 kwietnia) wydaniu m.in.

Waldemar kozłowskiLuzowanie gospodarki powoli
Rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. Pierwsze decyzje z tym związane mają wejść w życie już 19 kwietnia, ale do normalności droga jeszcze daleka. A o wielu rzeczach, jakimi je znamy, np. wakacjach, musimy już zapomnieć.

Ludzkie ciepło z dostawą do domu
Choć w obliczu pandemii koronawirusa banki żywności muszą zmagać się z trudnościami, ich przedstawiciele nie tracą z oczu osób potrzebujących wsparcia. Bank Żywności w Olsztynie dostarcza ciepłe posiłki seniorom. A z nimi też trochę dobra.

Maseczka na twarzGdzie musimy zakrywać twarz?
W czwartek wejdą w życie przepisy nakazujące zasłanianie twarzy w miejscach publicznych. Są nieprecyzyjne, więc pojawiło się dużo wątpliwości. Twarzy nie trzeba zasłaniać np. w samochodzie. Gdzie jeszcze?


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Onnnnnn #2906943 | 89.230.*.* 16 kwi 2020 07:49

    Rewelacja!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages