Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

65-latek z Susza wylądował w rowie i wywrócił auto. Gaz był podwójny

2020-04-04 08:46:00 (ost. akt: 2020-04-04 10:20:50)
Zdjęcie z miejsca wypadku

Zdjęcie z miejsca wypadku

Autor zdjęcia: KPP Iława

65-latek mając 2,3 promila alkoholu w organizmie wjechał do przydrożnego rowu i wywrócił pojazd. - Teraz mężczyznę czeka kara grzywny, zapłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz opłacenie kosztów sądowych – mówi asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.

Policjanci z posterunku w Kisielicach pod nadzorem prokuratury rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 65-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem.

- Mieszkaniec Susza jadąc oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do przydrożnego rowu i wywrócił pojazd. Po badaniu alkomatem okazało się, że 65-latek kierował samochodem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, przesłuchali świadków a mieszkańcowi Susza przedstawili zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 2000 zł, zapłata świadczenia pieniężnego w kwocie 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej, a także zakaz prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat i opłata kosztów sądowych.

- Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców – apeluje asp. Kwiatkowska z KPP Iława

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (4-5 kwietnia) wydaniu m.in.

Anna Dziewit-Meller i Marcin MellerW zasadzie to spieramy się o wszystko
Gdzieś na pograniczu, daleko od Warszawy jest nasz dom — mówią Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller, których połączyła pasja do książek. Nam opowiadają o ucieczce od miasta, felietonach pisanych na łące i przy biurku w sypialni.

Atelier FryzjerskieCzy branża beauty przetrwa kryzys?
Atelier Fryzjerskie Marty Babij cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród elblążanek. Jego właścicielka i fryzjerka z ponad 25-letnim doświadczeniem opowiada, jak salon i jego pracownicy radzą sobie w czasie pandemii.

Koronawirus bije w kobietę!
Co ta zaraza z nami od kilku już miesięcy wyrabia — to przechodzi ludzkie pojęcie… Zabija ludzi, zmusza do pozostawania w domu, nadwyręża budżety firm i państw… Ale ten wirus to zjawisko, które czasem przewartościowuje, a czasem obnaża problemy społeczne…


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cały ubabrany! #2900309 | 176.105.*.* 4 kwi 2020 22:39

  mistrz z wiochy, nawalony jak worek, na starym ruplu,kontra rów,1:0 dla rowka !! mistrz cały ubabrany gówienkami, które pływały w rowie! Aktualnie trzeźwieje, jak wytrzeźwieje zaraz zabiera się za sprzątanie rowka,w rowku pływa kloaka czyli gówienka,już go więcej nie zanieczyści i to jest świetna wiadomość !! rupel rozbebeszony!! zrobiło się bezpieczniej!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zdziwiony #2900029 | 88.220.*.* 4 kwi 2020 12:14

  W tej kraksie bardzo śmieszy mnie tytuł artykułu. Wjechał do rowu i wywrócił auto. Najwidoczniej jest to bardzo silny facet ,który po w jechaniu do rowu wywrócił auto. Tylko w jakim celu to zrobił?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages