Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Z radiowozu nawołują: Zostań w domu

2020-03-26 11:49:57 (ost. akt: 2020-03-26 14:05:48)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Na terenie powiatu iławskiego kilka razy w ciągu dnia słychać komunikaty głosowe nadawane przez policjantów poruszających się oznakowanymi radiowozami. W komunikatach znajduje się między innymi prośba o niegrupowanie się oraz pozostanie w domach. Wszystko po to, by przypominać o odpowiedzialnym postępowaniu.

Jak pisaliśmy, wóz strażacki oraz samochód policyjny jeżdżą po Iławie i nadają komunikaty głosowe dotyczące zakazu gromadzenia się. Te same komunikaty nadawane są z wozu iławskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Informacje z OSP usłyszycie trzy razy dziennie w godzinach: 10:00 – 11:00, 14:00 – 15:00 oraz 18:00 – 19:00.

Właśnie tak brzmi komunikat, który nadaje policja:


A tak brzmi komunikat OSP:


Od środy (24 marca) na terenie całego powiatu iławskiego z policyjnych radiowozów emitowane są przez megafon komunikaty głosowe w związku z panującą na terenie całego kraju epidemią koronawirusa. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa.

Na ulicach słychać hasło: "(...) W związku z epidemią koronawirusa prosimy nie grupować się i dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach (...)". "apelujemy zostańcie w domach".

Przypominamy!!!

Zachowuj się odpowiedzialnie i rozsądnie, przestrzegaj wprowadzonych ograniczeń, współpracuj i realizuj polecenia służb. Pamiętaj - #zostanwdomu.


Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.
Jan Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble
Musimy przetrwać ten czas
Koronawirus coraz bardziej paraliżuje gospodarkę. Fabryka Michelin, która zatrudnia prawie 5 tys. osób, zawiesza produkcję na dwa tygodnie. Wcześniej zrobiła to Grupa Szynaka, zatrudniająca w swoich zakładach 3,5 tys. pracowników.


Szkoły chciały, system padł
Coś, co jeszcze niedawno wydawało się abstrakcją, przestało nią być w niewesołej rzeczywistości — szkoły przeszły na model cyfrowy. Szkoda tylko, że bez przygotowania. Już rano padły serwery, a część problemów pozostaje bez odpowiedzi.

Andrzej Wiktorowicz
Ultrasonografem w koronawirusa
Dzisiaj medycyna dyktuje warunki. Dlatego w Olsztynie powstają ultrasonografy do diagnostyki płuc, które ułatwiają szybkie monitorowanie pacjentów. Takie urządzanie bardzo ułatwiają prace medykom walczącym z koronawirusem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages