Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

List otwarty Burmistrza Miasta Iława Dawida Kopaczewskiego

2020-03-21 06:55:03 (ost. akt: 2020-03-21 07:06:18) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Iława

Szanowni Państwo,

w tym trudnym czasie musimy się wykazać odpowiedzialnością i dyscypliną. Działania, które wprowadzamy na terenie miasta mają charakter profilaktyczny, dlatego też prosimy o zachowanie spokoju, dostosowanie się do komunikatów i zaleceń, a przede wszystkim nie uleganie panice. Wszystkie istotne informacje publikujemy na naszej stronie internetowej www.ilawa.pl i portalach społecznościowych administrowanych przez miasto FB/@miastoilawa, FB/@ilawainspiruje oraz Instagram miastoilawa. Przekazujemy je także lokalnym mediom, które z determinacją włączają się w ich rozpowszechnianie i wspierają ich przekaz medialny.

Został wprowadzony stan epidemiczny w całej Polsce. Pragnę podkreślić, że Iława nie jest z tego wyłączona. Dlatego z całą stanowczością i mocą apeluję do mieszkanek i mieszkańców naszego miasta o zachowanie daleko idących środków ostrożności. Może tego nie widać, ale trwa obecnie walka o to, aby wirus nie rozprzestrzenił się na terenie naszego kraju. Dla niektórych może się to wydawać śmieszne lub dziecinne, ale to co jest najbardziej skuteczne w tej walce to zachowanie higieny osobistej i unikanie kontaktu z innymi ludźmi. Dajmy innym miastom i gminom dobry przykład, że w Iławie postępujmy odpowiedzialnie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zastosowali się do tych obostrzeń. Mieszkańcom, którzy pozostali w swoich domach. Sklepom i firmom, które w trosce o wspólne bezpieczeństwo, pomimo strat wprowadziły dodatkowe środki ostrożności. Dziękuję także mediom za rozpowszechnianie miejskich komunikatów organizacyjnych oraz licznym wolontariuszom, którzy zgłaszają się do pomocy przy roznoszeniu ulotek, wsparcia osób starszych lub szycia maseczek. Wierzę, że w ten sposób, wspólnymi siłami uda nam się ograniczyć tę epidemię.

Nie poprzestając na ogólnych zakazach i nakazach wprowadziliśmy w mieście szereg zmian, które mam nadzieję pomogą zabezpieczyć nas przed zakażeniem i pozwolą sprawniej przejść przez ten okres.

Przede wszystkim został powołany koordynator wsparcia osób starszych i niepełnosprawnych, który jest dostępny pod nr telefonu 509 679 913 w godzinach od 7:15 do 15:15. Jest to czasowa funkcja, wprowadzona jako odpowiedź na nasze apele, aby osoby starsze zostały w domu. Rozumiemy, że mogą wtedy jeszcze bardziej potrzebować pomocy, dlatego też wyciągamy do nich pomocną dłoń.

Drugim ważnym aspektem jest ograniczenie kontaktu z interesantami w miejskich jednostkach organizacyjnych. Tam gdzie, jest to możliwe została wprowadzona praca zdalna, a większość spraw jest załatwianych telefonicznie lub mailowo. Okazuje się, że można załatwić coś przez telefon, nawet w urzędzie ;-) Pełna lista komunikatów na temat funkcjonowania urzędu i jednostek podległych znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Iławy – w zakładce KORONAWIRUS - LINK.

Odbyłem niezliczoną ilość spotkań, rozmów telefonicznych i wideokonferencji, po to, aby jak najbardziej usprawnić działania miejskiej administracji samorządowej.

Od wtorku 17 marca autobusy miejskie kursują zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Ponadto, ze względów bezpieczeństwa, oddzielony został przedni podest od pozostałej części autobusu, a w związku z tym sprzedaż biletów przez kierowców została zawieszona.

Jak można zaobserwować, tych działań jest dużo i są one prowadzone w bardzo różnych obszarach. Mam jednak nadzieję, że przyniosą zamierzone efekty. Drodzy seniorzy i seniorki raz jeszcze APELUJĘ do Was o pozostawanie w domach i opuszczanie ich tylko w razie pilnej konieczności. Mieszkańcy Iławy zadbajmy o naszych seniorów i osoby samotne, otoczmy ich opieką. Nie zapominajmy także o opiekunach osób niepełnosprawnych. Zaproponujmy im pomoc przy robieniu zakupów, odbierzmy leki z apteki czy też wyprowadźmy psa. Czasem wystarczy tylko zadzwonić i zapytać co słychać, to nieraz bardzo dużo dla tych, którzy są odosobnieni i nierzadko wystraszeni całą tą sytuacją. Każdy z nas ma obok siebie osoby, którymi może się zająć – wspierajmy się nawzajem. Młodzieży dziękuję za dostosowanie się do warunków izolacji, liczę na dalszą współpracę z Wami oraz na Wasze zaangażowanie i odpowiedzialne podejście do sytuacji. Ważne strony! www.gov.pl - LINK, www.uw.olsztyn.pl - LINK.

Dawid Kopaczewski
Burmistrz Miasta Iława

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages