Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Poważna i ważna rozmowa o godności

2020-03-09 18:15:44 (ost. akt: 2020-03-09 19:30:47)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

O kobiecej godności toczy się rozmowa w bibliotece. Panie z różnych środowisk spotkały się przy okazji przypadającego dzień wcześniej Dnia Kobiet, by podyskutować na tematy istotne nie tylko z kobiecego punktu widzenia.

Na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej czytamy:
Porozmawiajmy o godności kobiety...

przeciętnej, zamożnej, starej, matki, skrzywdzonej, bezrobotnej, młodej, wątpiącej, aptekarki, córki, niepełnosprawnej, uspołecznionej, biednej, ładnej, walczącej, wycofanej, sprzedawczyni, ofiary, pełnej poświęceń, grubej, pracującej, wykształconej, kłótliwej, zmęczonej, szczupłej, wierzącej, bezpłodnej, sprawczyni, polityczki, samotnej, uzależnionej, kochającej, bez perspektyw, perfekcjonistki, leniwej, z czwórką dzieci, empatycznej, uległej…

Brakuje tu jeszcze wielu słów, które opisują/określają kobietę, i jeśli dodamy do tego definicję ”Godność – to poczucie własnej wartości i szacunek dla samego siebie, co wyraża się w pragnieniu posiadania także szacunku ze strony innych...”, to niestety okazuje się, że encyklopedia tylko przybliża pojęcie, ale nie określa, nie wyjaśnia, nie zakłada istnienia ról, barier oraz podziałów. 9 marca postaramy się być ponad wszystkie podziały i granice, posłuchamy i zastanowimy się jak rozumiemy godność, czym jest dla nas, jak można ją stracić, jak odzyskać i czy przewidziano w niej rolę dla kogoś z zewnątrz?

Wprowadzenie do spotkania - Kinga Groszkowska, prowadzenie - Magdalena Socha i Aneta Weider-Tołoczko.

Organizatorzy to:
Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie, Stowarzyszenie Przymierze oraz Stowarzyszenie Od-Ważne Iława.

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages