Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Bardzo dobre zawody w Olsztynie Iławskich Smoków Jezioraka, startował też Drakens Iława [ZDJĘCIA]

2020-03-09 13:47:36 (ost. akt: 2020-03-09 14:39:18)
Iławskie Smoki Jezioraka w czterech kategoriach dotarły do finałów zawodów basenowych w Olsztynie, ostatecznie wygrywając w dwóch: Sport Mixt oraz Fan Open

Iławskie Smoki Jezioraka w czterech kategoriach dotarły do finałów zawodów basenowych w Olsztynie, ostatecznie wygrywając w dwóch: Sport Mixt oraz Fan Open

Autor zdjęcia: archiwum ISJ

W minioną sobotę (7 marca) olsztyński park wodny Aquasfera był miejscem zmagań drużyn smoczych łodzi. Do Olsztyna zjechało 36 drużyn z całej Polski, a wśród nich dwie drużyny reprezentujące Iławę, Iławskie Smoki Jezioraka oraz Drakens.

Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach, a rywalizacja odbyła się w dwóch etapach. W pierwszym drużyny zostały podzielone na grupy, z których najlepsze awansowały do drugiej, pucharowej fazy zawodów. Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta i po pierwszych biegach można było zauważyć, że o zwycięstwo w zawodach będzie walczyło kilka drużyn.

Iławskie drużyny walczyły za zmiennym szczęściem. Iławskie Smoki Jezioraka w czterech kategoriach dotarły do finałów ostatecznie wygrywając w dwóch kategoriach Sport Mixt oraz Fan Open, w kategorii Lejdis panie z ISJ zajęły trzecie miejsce, a w królewskiej kategorii w smoczych łodziach Sport Open uplasowali się tuż za podium.

Drużyna Drakens miała mniej szczęścia i swój udział w zawodach zakończyła w ćwierćfinałach, gdzie w jednym z nich o wejście do półfinału walczyła z Iławskimi Smokami Jezioraka, ostatecznie przegrywając ten pojedynek.
— Nie udało nam się zdobyć medali, trudno. Serdecznie gratulujemy za to miejsc Iławskim Smokom Jezioraka. Szczególnie mocna zdaje się być ich osada startująca w kategorii Sport Mixt — mówi Michał Lenckowski, kierownik drużyny Drakens Iława.
— Dla nas sukcesem było wystawienie pięciu składów, w których było w sumie 26. zawodniczek i zawodników. To jest dla nas najważniejsze — dodaje Lenckowski.

Klasyfikacja końcowa zawodów basenowych w Olsztynie
Sport Open:
1. OKSW Olsztyn
2. MMKS Gdańskie Lwy
3. Smoki Północy I
4. Iławskie Smoki Jezioraka
5-8. Drakens

Sport Mixt:
1. Iławskie Smoki Jezioraka I

2. Przygoda I
3. MMKS Gdańskie Lwy
5-8. Drakens I
5-8. Drakens II
9-13. Iławskie Smoki Jezioraka II

Kobiety:
1. Spójnia Warszawa
2. MMKS Gdańskie Lwy
3. Iławskie Smoki Jezioraka
5-7. Drakens I
5-7. Drakens II

Fan Open
1. Iławskie Smoki Jezioraka

2. Smocza Aura
3. WSG Malbork

Master +45
1. OKSW Olsztyn I
2. Przygoda
3. OKSW Olsztyn II
Iławskie drużyny nie brały udziału w tej kategorii

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages