Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Za nami akcja w Suszu [ZDJĘCIA], przed nami – w Kamieńcu. Pomagamy Nikodemowi!

2020-02-27 14:10:28 (ost. akt: 2020-02-28 07:21:11)
Nikodem Zientarski urodził się 2 stycznia 2020 roku. Maluszek cierpi na bardzo poważną wadą serca - zespół Fallota z brakiem zastawki płucnej

Nikodem Zientarski urodził się 2 stycznia 2020 roku. Maluszek cierpi na bardzo poważną wadą serca - zespół Fallota z brakiem zastawki płucnej

Autor zdjęcia: susz.pl

W niedzielę 23 lutego w hali CSiR odbyła się impreza charytatywna „Pomóżmy Nikodemowi!”, w efekcie której zebrano ponad 20 tysięcy złotych. Pieniądze pomogą maluszkowi z Susza w walce z poważną chorobą. Kolejna zbiórka w tym szczytnym celu już w najbliższą sobotę w świetlicy wiejskiej w Kamieńcu.

Nikodem Zientarski urodził się 2 stycznia 2020 roku. Maluszek cierpi na bardzo poważną wadą serca - zespół Fallota z brakiem zastawki płucnej. Obecnie oczekuje na termin skomplikowanej operacji ratującej życie. Zebrane podczas kolejnych imprez na rzecz Nikodema pieniądze zostaną wykorzystane na wizyty u specjalistów, rehabilitację oraz opłacenie wszystkich kosztów związanych z leczeniem dziecka.

W organizację niedzielnej imprezy charytatywnej zaangażowało się bardzo wiele lokalnych firm i instytucji oraz osób prywatnych. Dzięki ich wsparciu, w hali CSiR (oraz przed nią – kuchnia polowa i pyszne zupy, przygotowane przez suskie Lwy Morskie) odbyła się wielogodzinna zbiórka, połączona z turniejem siatkówki, w którym udział wzięło 18 zespołów oraz szeregiem innych atrakcji: loterią fantową, kiermaszem ciast i słodkości, licytacją przekazanych na aukcję przedmiotów, malowaniem twarzy i animacjami dla najmłodszych, itp. A wszystko to okraszone było wyjątkowo pozytywną atmosferą i głębokim poczuciem wspólnoty w chęci pomocy Nikodemowi. Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Susz udowodnili, że potrafią pięknie się zjednoczyć i wspierać w dążeniu do dobrego celu.

Zbiórka odbywała się w tym samym dniu, co bieg przełajowy „Zasuwaj” z Iławy do Susza. Po przekroczeniu mety, usytuowanej przy hali CSiR, zawodnicy wpadali więc w środek miłego, charytatywnego zamieszania. Wielu z nich, w oczekiwaniu na wręczenie medali dla najlepszych biegaczy w klasyfikacji biegu, czynnie włączyło się w zbiórkę, za co serdecznie dziękujemy.

Z serca płynące podziękowania kierujemy także do wszystkich osób, firm i instytucji, zaangażowanym w organizację pomocy dla Nikodema. Nie sposób Was wszystkich wymienić. Ale to właśnie dzięki Waszej empatii i entuzjazmowi udało się nie tylko zebrać w minioną niedzielę ponad 20 tysięcy złotych, ale również natchnąć się nawzajem pozytywną energią, która owocuje kolejnymi działaniami na rzecz chorego maluszka z Susza.

Następna zbiórka na rzecz Nikodema już w tę sobotę, 29 lutego w świetlicy w Kamieńcu. Startujemy o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu Szkoły Podstawowej w Kamieńcu wraz z Rada Rodziców, sołtysa tej miejscowości oraz Koła Gospodyń Wiejskich Gauda w Kamieńcu.

Przypominamy także o trwających w internecie aukcjach dla Nikodema.

A gdybyście Państwo chcieli wesprzeć NIkodema bezpośrednio:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa
nr konta: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
tytuł: ZC 8626 Nikodem Ziętarski

źródło: susz.pl


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPOLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

"Salon Margaret" - lśniące kolory, piękne i zdrowe paznokcie bez uczuleń. Mój profesjonalizm i nieskończone pomysły spodobają się każdej kobieciePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages