Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

WRACAMY DO TEMATU|| Prokuratura bada sprawę śmierci 35-latka, którego zwłoki wyciągnięto z Małego Jezioraka

2020-02-27 10:17:26 (ost. akt: 2020-02-27 21:47:22)
Pływające w Jezioraku ciało mężczyzny zostało zauważone od strony ulicy Mickiewicza

Pływające w Jezioraku ciało mężczyzny zostało zauważone od strony ulicy Mickiewicza

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jak nam przekazał dziś (czwartek 27 lutego) Piotr Budziejewski, zastępca prokuratora rejonowego w Iławie, wszystko wskazuje na to, że bezpośrednią przyczyną śmierci 35-letniego Przemysława G., którego ciało wyłowiono z Małego Jezioraka, było utonięcie.

W sobotę (8 lutego) policja i straż pożarna zostały poinformowane o znajdującym się w jeziorze ciele. Jak się okazało, były to zwłoki 35-letniego mężczyzny pochodzącego z gminy Iława, a mieszkającego od jakiegoś czasu w Iławie. Wiele wskazywało na to, że w wodzie nie przebywał dłużej niż kilka/kilkanaście godzin, o czym świadczył brak większych zmian na skórze zmarłego.

— Zostaliśmy poinformowani o znajdującym się w Małym Jezioraku ciele. Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie, po czym wezwali straż pożarną — mówiła wówczas asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. Strażacy wyciągnęli na brzeg zwłoki mężczyzny. Akurat tego dnia, jak w każdą sobotę o godzinie 9.00, nad Małym Jeziorakiem miał się odbyć bieg parkrun, jednak z uwagi na tę tragedię organizatorzy wydarzenia szybko zmienili trasę.

Pływające w Jezioraku ciało mężczyzny zostało zauważone od strony ulicy Mickiewicza. Nie po raz pierwszy w tym miejscu wyłowiono zwłoki – iławianie dobrze jeszcze pamiętają, że utonął tu m.in. Iwo Zubrzycki, piłkarz Jezioraka Iława.

>>> Policjanci oraz prokuratorzy ustalają wciąż wszelkie okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia. Na dokładne wyniki sekcji zwłok musimy poczekać do połowy marca (do badania wysłana została m.in. próbka krwi — badanie ma wykluczyć lub też potwierdzić obecność alkoholu lub środków odurzających w ciele 35-latka), jednak już teraz można postawić tezę, że bezpośrednią przyczyną śmierci było utonięcie.

— Taka właśnie informacja znajduje się na karcie zgonu, którą wypełniał lekarz przeprowadzający sekcję zwłok — mówi Piotr Budziejewski, zastępca prokuratora rejonowego w Iławie. — Nie ma żadnych faktów i poszlak, które mogłoby wskazywać na udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Na ciele mężczyzny nie było żadnych obrażeń, które mogłoby wskazywać na przykład na atak — dodaje prokurator.

Jest więc bardzo prawdopodobne, że mężczyzna po prostu wpadł do wód Jezioraka i utonął.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPOLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

"Salon Margaret" - lśniące kolory, piękne i zdrowe paznokcie bez uczuleń. Mój profesjonalizm i nieskończone pomysły spodobają się każdej kobiecie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages