Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Gminna Gala Sportu i Kultury – poznaj wyróżnionych i nagrodzonych, zobacz zdjęcia

2020-02-22 08:57:46 (ost. akt: 2020-02-24 10:46:11)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Pełna sala gości, sportowców, ludzi kultury, przedstawicieli lokalnych samorządów, elegancko nakryte stoły z zapalonymi świecami – tak wyglądała tradycyjna Gminna Gala Sportu i Kultury w Gminie Iława.

W piątek 21 lutego do hali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu przybyli liczni goście wśród których znaleźli się: posłanka sejmu RP Monika Falej, posłowie Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół, radni i sołtysi gminy Iława, lokalni przedsiębiorcy, ludzie zasłużeni dla sportu i kultury.

W roli konferansjerów wystąpili w tym roku dyrektor GOK-u Grażyna Piękos oraz debiutujący w roli prowadzącego, sekretarz GZ LZS Remigiusz Sobociński. Przybyłych gości powitał punktualnie o 16 gospodarz uroczystości wójt gminy Krzysztof Harmaciński. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Później nastąpił czas na wręczanie statuetek i stypendiów sportowych.
Galę uatrakcyjnił występ zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury „Grasz-Band”.


GMINNA GALA SPORTU I KULTURY 2020
Wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej ważne dla społeczności lokalnej.

Stypendia sportowe
Nikodem Fiałkowski
Alicja Michalewska
Patrycja Bulik
Paulina Józefowicz
Jakub Ryś
Bogumiła Ryś
Aleksandra Dłuszczakowska
Wiktor Józefowicz
Mateusz Jeżyński
Kacper Sagan
Aleksandra Sagan

Sportowiec roku
Emilia Włodarska
Włodzimierz Siudziński
Kamil Stępniak
Wioletta Boreczek
Rita Bobko
Rafał Rabczyński
Jakub Kozicki
Dorota Zabłotna
Karolina Jaworska
Karlos Patorski
Paweł Szkamelski
Anna Szkamelska
Oliwier Szkamelski
Patrycja Bulik
Miłosz Frankiewicz
Katarzyna Kuban
Kazimierz Łukomski
Henryk Drzewoszewski
Hubert Brach
Konrad Solis
Paulina Józefowicz
Kacper Sagan
Nikodem Fiałkowski
Aleksandra Sagan
Maciej Jackowski
Natalia Zięba
Jakub Szczepański
Tomasz Kozak

Trener roku
Wojciech Tarnowski
Tomasz Demczak
Krzysztof Zieliński
Piotr Kacperek
Paweł Pierczyński
Jarosław Płoski

Drużyna roku
GKS Wikielec – senior
GKS Wikielec – trampkarz
GKS Wikielec – orlik
LZS Osa Ząbrowo-drużyna siatkarska
Drużyna Ligi Strzeleckiej Gminy Iława
Drużyna Siatkarska Gminy Iława
Drużyna Strzelecka Gminy Iława
Drużyna GKS Wikielec – dziewcząt rocznik 2004 i młodsze
Drużyna SP Ząbrowo dziewcząt – rocznik 2006 i młodsze
Drużyna Tenisa Stołowego Gminy Iława.
GKS Wikielec – junior starszy
Drużyna przeciągania liny

Mecenas gminnego sportu
Zdzisław Patoła

Nagroda specjalna
Marek Łukiewski
Marek Jaczun
Roman Piotrkowski
Gustaw Marek Brzezin

Serce dla Sportu
Krzysztof Harmaciński
Krzysztof Sadowski
Mariusz Jajkowski

Sport bez barier
Krzysztof Bądkowski
Marian Zieliński
Działacz sportowy
Bogdan Nerowski
Zdzisław Dobrzyński
Sławomir Borkowy
Rafał Żuchowski
Adam Przybilski
Krzysztof Bączek
Zawodnik roku
Remigiusz Sobociński
Super Champion
Hanna Dzik

Podziękowania za wspieranie sportu i kultury w Gminie Iława w 2019 r.
Redakcja Gazety Iławskiej
Redakcja Infoiława
Redakcja Kuriera Regionu Iławskiego
Radio Eska
Radio Meloradio

Nagrodę finansową za osiągnięcia w działalności sportowej ważnej dla społeczności lokalnej otrzymał Zdzisław Patoła.

KULTURA
Za działalność artystyczną na rzecz kultury Gminy Iława w 2019 roku
Barbara Kowalska
Mirosław Mastalerz
Jakub Skolmowski
Zespół „CANTICORUM” ZSO im. Stefana Żeromskiego w Iławie
Zespół „GRASZ-BAND”
Chór szkolny „PORANEK” SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie

Za kultywowanie, upowszechnianie tradycji ludowej i promocję Gminy Iława w 2019 roku
Zespół ludowy „GOSPOSIE”
Dziecięcy zespół ludowy „DZIECI ZIEMI IŁAWSKIEJ”

Statuetka specjalna - za 25 lat kultywowania tradycji ludowej i promowania Gminy Iława
Zespół „Morawa”

Za produkt kulinarny promujący Gminę Iława wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi" – Statuetka specjalna
Bogumiła Kowalska

Za wspieranie kultury Gminy Iława w 2019 roku
Bernadeta Hordejuk
Bartosz Bielawski
Alina i Jan Szynaka
Marian Tompalski
Daniel Wygonowski
Grzegorz Olszewski
Marek Malinowski
Mieczysław Czajkowski
Stanisław Michalewski
Stowarzyszenie „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalnej Grupy Działania w Elblągu
Bank Spółdzielczy w Iławie

Za szczególne zaangażowanie na rzecz kultury w Gminie Iława w 2019 roku
Beata Grzechnik
Stanisław Kowalkowski
Stanisław Kożuchowski
Bożena Majewska
Wojciech Olszewski
Rafał Piękos
Emilia Skolmowska
Barbara Ostrowska
Ewa Bielicka
Ewelina Tuchalska
Szkoła Podstawowa im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Gałdowie
Szkoła Podstawowa w Lasecznie
Szkoła Podstawowa im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu
Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie
Koło Gospodyń Wiejskich w Gulbiu
Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi
Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie
Koło Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie
Henryk Plis

Za wspieranie kultury w Gminie Iława i ogromne zaangażowanie na rzecz WOŚP
Marzena Bendelewska
Nagrodę finansową za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury otrzymała Grażyna Piękos – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

Robert Jankowski/UG Iława


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl



POLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

"Salon Margaret" - lśniące kolory, piękne i zdrowe paznokcie bez uczuleń. Mój profesjonalizm i nieskończone pomysły spodobają się każdej kobiecie



Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages