Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Awanse, odznaczenia i wyróżnienia w Zakładzie Karnym w Iławie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-21 14:54:40 (ost. akt: 2020-02-24 10:45:53)
Dyrektor Zakładu Karnego w Iławie mjr. Jarosław Stawski (pierwszy z prawej) docenił pracę m.in. kpt. Amadeusza Sochy (pierwszy z lewej) oraz chor. Pawła Pierczyńskiego (w środku)

Dyrektor Zakładu Karnego w Iławie mjr. Jarosław Stawski (pierwszy z prawej) docenił pracę m.in. kpt. Amadeusza Sochy (pierwszy z lewej) oraz chor. Pawła Pierczyńskiego (w środku)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Dziś (piątek 21 lutego) w Kasynie przy Zakładzie Karnym w Iławie odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca pracę funkcjonariuszy i pracowników ZK w roku 2019 połączona z obchodami Święta Służby Więziennej. Wręczono także odznaczenia, awanse oraz wyróżnienia.

Święto Służby Więziennej to okazja do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie SW. Z rąk dyrektora Zakładu Karnego w Iławie mjr. Jarosława Stawskiego funkcjonariusze odebrali odznaczenia resortowe przyznawane przez Ministra Sprawiedliwości „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Srebrną odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej” odebrały dwie osoby w tym mł. ins. Robert Mikusik, komendant powiatowy policji w Iławie. Brązową odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej” odebrało trzech funkcjonariuszy. Akty nadania wyższych stopni Służby Więziennej w korpusie szeregowych odebrało z kolei 6 funkcjonariuszy, akty nadania wyższych stopni w korpusie podoficerskim — 22 funkcjonariuszy, akt nadania wyższego stopnia w korpusie chorążych odebrał 1 funkcjonariusz.

— Przy tej okazji chcieliśmy także tradycyjnie już wyróżnić kilka osób szczególnie zaangażowanych we współpracę z naszą jednostką penitencjarną na rzecz skutecznej readaptacji osób skazanych, a także wspierających nasze oddziaływania penitencjarne — mówi kpt. Magdalena Socha, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Iławie.

Miło nam poinformować, że w gronie osób wyróżnionych za wieloletnią współpracę z ZK Iława był Dominik Jaskulski (były dziennikarz Gazety Iławskiej, obecnie Meloradio) oraz Mateusz Partyga (Gazeta Iławska).

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku więziennictwo polskie było tworzone w zasadzie od nowa. 7-8 lutego 1919 roku Naczelnik Państwa Polskiego Józef Piłsudski wydał dekrety o zorganizowaniu „Okręgowych Dyrekcji Więziennych” oraz dekret w sprawie „Tymczasowych Przepisów Więziennych”. Dekrety te zostały wydane jako jedne z pierwszych aktów prawnych normalizujących funkcjonowanie służb państwowych w odrodzonej Polsce i obowiązywały przez 10 lat. Stały się podwaliną budowania systemu i myśli penitencjarnej w naszym kraju.

red
ilawa@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPOLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

"Salon Margaret" - lśniące kolory, piękne i zdrowe paznokcie bez uczuleń. Mój profesjonalizm i nieskończone pomysły spodobają się każdej kobieciePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages