Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Ukrywali się, ale nieskutecznie

2020-02-20 09:02:36 (ost. akt: 2020-02-20 09:21:41)

Autor zdjęcia: Jacek Tracz

Iławscy policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem w ręce kryminalnych wpadło trzech mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci podczas codziennych czynności sprawdzają różne adresy, pod którymi mogą przebywać poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie czynności rozmawiają z rodzina i znajomymi. Tak również było w przypadku 42-latka. Policjanci ustalili, że szukany mężczyzna przebywa w jednym z domów na terenie gminy Iława. Funkcjonariusze pojechali na miejsce gdzie zatrzymali poszukiwanego 42-latka. Mężczyzna był szukany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów. Teraz najbliższe 5 miesięcy spędzi w wiezieniu.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci podczas interwencji, kiedy to zauważyli grupkę osób spożywających alkohol w okolicach sklepu. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary. Policjanci zatrzymali 34–latka i przetransportowali do zakładu karnego, gdzie spędzi tam 9 dni za kradzieże.

Tymczasem do Komendy Powiatowej Policji w Iławie przyszedł 20–latek. Oświadczył funkcjonariuszom, że dowiedział się, iż jest przez nich szukany. Policjanci poinformowali mieszkańca Iławy, że jest szukany do ustalenia miejsca pobytu. Funkcjonariusze sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca zamieszkania mężczyzny po czym zwolnili go. Jak się okazało w trakcie czynności 20–latek na co dzień mieszka w Szwecji, gdzie również pracuje.

eka/KPP

ilawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPOLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

"Salon Margaret" - lśniące kolory, piękne i zdrowe paznokcie bez uczuleń. Mój profesjonalizm i nieskończone pomysły spodobają się każdej kobieciePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages