Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Młodzi lekkoatleci z Iławy byli świadkami rekordu świata w skoku o tyczce! [ZDJĘCIA]

2020-02-12 09:25:00 (ost. akt: 2020-02-12 10:01:24)
W kibicowaniu najlepszym lekkoatletom świata brali udział uczestnicy zajęć Lekkoatletyka dla każdego, zawodnicy sekcji lekkiej atletyki Orka Iława Athletics, które prowadzi Aneta Ostanek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z Jolantą Kopczyńską

W kibicowaniu najlepszym lekkoatletom świata brali udział uczestnicy zajęć Lekkoatletyka dla każdego, zawodnicy sekcji lekkiej atletyki Orka Iława Athletics, które prowadzi Aneta Ostanek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z Jolantą Kopczyńską

Autor zdjęcia: archiwum sekcji Lekkoatletyka dla Każdego

Już po raz trzeci grupa dzieci i młodzieży z iławskich i gminnych szkół kibicowała lekkoatletom podczas Orlen Copernicus Cup w Toruniu. — Są to jedyne zawody w Polsce zaliczane do cyklu IAAF World Indoor Tour, czyli cyklu najbardziej prestiżowych zawodów halowych, organizowanych pod egidą IAAF — tłumaczy Aneta Ostanek prowadząca grupę Lekkoatletyka dla Każdego.

Podczas zawodów, które odbyły się w sobotę 8 lutego, padło wiele rekordów, mnóstwo lekkoatletów uzyskało najlepsze rezultaty na świecie w 2020, padł rekord kraju, a nawet rekord świata!

Oto najciekawsze wyniki: w skoku w dal Ukrainka Maryna Bekh-Romanchuk ustanowiła swój nowy rekord życiowy 6,96m, ten wynik obecnie jest najlepszym na świecie. Dla Polki Magdaleny Żebrowskiej to był również udany start — ustanowiła nową życiówkę 6,27m – to obecnie najlepszy wynik w Polsce.

— W biegu na 60m przez płotki wygrała Białorusinka Alina Talay oraz Brytyjczyk Andrew Pozzi. Fenomenalnie pobiegł nasz reprezentant Damian Czykier ustanawiając swój nowy rekord życiowy 7,54s przegrywając srebro z Amerykaninem Jarretem Eatonem o tysięczne części sekundy — relacjonuje Aneta Ostanek, która do Torunia po raz kolejny zabrała adeptów Królowej Sportu.

— Nasze aniołki Matusińskiego są również w bardzo dobrej formie. Justyna Święty-Ersetic ustanowiła nowy rekord Polski w biegu na 400m wygrywając zawody z czasem 51,37s! Iga Baumgart-Witan uzyskała najlepszy czas w sezonie 52,39s — dodaje Ostanek.

Przysłowiową wisienką na torcie był występ Szweda Armanda Duplantisa, który podczas skoku o tyczce poszybował nad poprzeczką zawieszoną 6,17m nad ziemią! To nowy rekord świata! Mityng zakończył się biegiem na 800m mężczyzn. Wygrał go Kenijczyk Collins Kipruto z nowym rekordem życiowym 1:45.86, a tuż za nim był Adam Kszczot i Marcin Lewandowski uzyskując najlepsze wyniki w sezonie halowym.

>>> W kibicowaniu najlepszym lekkoatletom świata brali udział uczestnicy zajęć Lekkoatletyka dla każdego, zawodnicy sekcji lekkiej atletyki Orka Iława Athletics, które prowadzi Aneta Ostanek oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z Jolantą Kopczyńską.
— Dzięki udziałowi dzieciaków w zawodach w formie kibiców moi młodzi zawodnicy mogą przyglądać się, jak robią to najlepsi, uczyć się od nich i dzięki temu zaczynają mieć swoich idoli, swoje autorytety i wzory do naśladowania. Może dzięki temu zapragną być jak oni — dodaje trenerka z Iławy, która przy okazji chce zaprosić uczniów z miasta Iława i gminy Iława (w grupie trenują już m.in. dzieci z SP Wikielec i SP Rudzienice) na treningi.

— Zapraszam do udziału w bezpłatnych zajęciach! Zajęcia w formie gier i zabaw ruchowych dla klas I-III odbywają się w środy i piątki w godzinach 16:30-18:00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Wiejskiej w Iławie. Prowadzi je Bożena Dreszler. Zajęcia ogólnorozwojowe ukierunkowane na lekkoatletykę dla klas IV-VI mają miejsce w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16:30-18:00, także w "Piątce". Te treningi oraz treningi dla grupy zaawansowanej (rocznik 2006 i starsze — przyp. red.) prowadzę ja. Aby dołączyć do grupy proszę o kontakt poprzez facebooka lub telefonicznie pod numerem telefonu 792 376 352 — zachęca Aneta Ostanek.

>>> Przy okazji przypominamy, że zawodniczki i zawodnicy grupy Lekkoatletyka dla Każdego i Orka Athletics Iława są w gronie kandydatów w naszym Plebiscycie Sportowym. W kategorii indywidualnej na Najpopularniejszego Sportowca 2019 roku mamy:
Aleksandrę Kowalską — aby zagłosować na Olę należy wysłać sms o treści gi.spr.54 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)
Natalię Ziębę — aby zagłosować na Natalię należy wysłać sms o treści gi.spr.126 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)
Tomasza Kozibskiego — aby zagłosować na Tomka należy wysłać sms o treści gi.spr.53 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

>>> Połączone grupy Lekkoatletyka dla Każdego i Orka Iława Atheltics są nominowane także w kategorii Najpopularniejszy Klub 2019 roku. Aby na nie zagłosować należy wysłać sms o treści gi.klb.12 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

>>> Anety Ostanek nie mogło zabraknąć wśród kandydatów w kategorii Najpopularniejszy Trener 2019 roku. Aby zagłosować na trenerkę z Iławy należy wysłać sms o treści gi.trn.19 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS).

Więcej na temat Plebiscytu Sportowego "Gazety Iławskiej" oraz aktualne wyniki TUTAJ.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages