Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Wkrótce pobór do wojska

2020-02-06 10:46:15 (ost. akt: 2020-02-06 11:21:20)

Autor zdjęcia: WKU Ostróda

Na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Ostródzie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa.

Wojsko Polskie przeprowadza co roku kwalifikację wojskową, by zbadać przydatność do służby wojskowej obywateli i nadać im kategorie przydatności do czynnej służby wojskowej.
W ramach kwalifikacji wojskowej przedstawiciele WKU w Ostródzie wspólnie z żołnierzami z jednostek wojskowych 16 DZ (9 BKPanc. i 20 BZ) będą prowadzić promocję Sił Zbrojnych i odbywanie ochotniczych form służby wojskowej. Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej będą miały okazję porozmawiać o służbie wojskowej i armii oraz zasadach rekrutacji i naboru do służby przygotowawczej, kandydackiej, służby w NSR oraz zawodowej i terytorialnej służby wojskowej. Żołnierze opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju oraz przekażą odpowiednie materiały promocyjno–informacyjne.

Na terenie administrowanym przez WKU w Ostródzie podczas tegorocznej kwalifikacji wojskowej pracę będą prowadziły cztery Powiatowe Komisje Lekarskie, w tym w Iławie, w terminie: 17.03 – 17.04.2020 r.

Każda osoba wezwana do kwalifikacji wojskowej powinna przedstawić:

a) dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,

b) aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm, bez nakrycia głowy,

c) dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe,

d) dokumentację medyczną, tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej (jeśli była takim badaniom poddawana),

e) dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe.

W przypadku braku możliwości stawiennictwa w określonym terminie WKU prosi o kontakt z właściwym terytorialnie urzędem miasta lub gminy.

W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz (prezydent miasta) z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Do tematu wrócimy.
eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages