Czwartek, 27 lutego 2020. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

10 pkt. karnych i zabrane prawo jazdy — to cena za szybką jazdę przez Złotowo

2020-01-24 08:44:15 (ost. akt: 2020-01-24 09:11:33)
Policja SPEED

Policja SPEED

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od lipca ubiegłego roku, od momentu powołania grupy „Speed” do końca grudnia policjanci wchodzący w jej skład ujawnili na drogach powiatu iławskiego 1144 wykroczenia, w tym 672 stanowiły przekroczenia dozwolonej prędkości. Te statystyki w nowym roku stale rosną, a swoje "punkty" do niej dołożyli dwaj kierowcy zatrzymani do kontroli w Złotowie (gm. Lubawa, pow. iławski).

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Tylko w środę (22 stycznia) funkcjonariusze ze specjalnej grupy „Speed” zatrzymali prawo jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

— Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Od naszego zachowania, zdrowego rozsądku i dostosowania prędkości do panujących na drodze warunków zależy bezpieczeństwo innych użytkowników dróg — apeluje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Głównym zadaniem powołanej w lipcu ubiegłego roku specjalnej grupy „Speed” jest właśnie przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Ale nadal nie brakuje kierowców, którzy nierozważną jazdą stwarzają zagrożenie na drogach. Tylko w środę (22.01.2020), w gminie Lubawa policjanci zespołu „Speed” zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policyjna kontrola miała miejsce w Złotowie, na drodze wojewódzkiej 537. Najpierw, w godzinach rannych, policjanci zauważyli jadący z dużą prędkością samochód ciężarowy renault. Kierujący nim 42-latek jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 101 km/h.
— Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 42-latka czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu iławskiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych — mówi asp. Kwiatkowska.

Kilka godzin później, w tej samej miejscowości zatrzymany został 31-letni kierowca bmw. Mieszkaniec powiatu działdowskiego również przekroczył dozwoloną tu prędkość. Na liczniku miał 104 km/h, a zatem przekroczył tą dopuszczalną o 54 km/h. W konsekwencji stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem. Dodatkowo na jego koncie zapisano 10 punktów karnych.

— Od lipca ubiegłego roku, od momentu powołania grupy „Speed” do końca grudnia policjanci wchodzący w jej skład ujawnili na drogach powiatu iławskiego 1144 wykroczenia, w tym 672 stanowiły przekroczenia dozwolonej prędkości. Pomimo surowych konsekwencji nadal nie brakuje kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę podczas jazdy. Pamiętajmy – nie jesteśmy sami na drodze! Zdrowy rozsądek i wzajemne poszanowanie wszystkich użytkowników dróg pozwolą nam bezpiecznie dotrzeć do celu — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kierowca #2856677 | 5.173.*.* 25 sty 2020 20:47

  Mają takie fury Speed a na autostradzie płatnej Toruń-Gdańsk jest wolna amerykanka brak jakiejkolwiek kontroli . Tak apropo to kto kontroluje prędkości ciężarówek, to jest chyba jakieś przyzwolenie, żadna ciężarówką na tej autostradzie nie pomyłka przepisów o, dotyczy również ciężarówek z ładunkiem ADR. O nocnych przejazdach ciężarówek z kontenerami nie będę już pisał bo to jest bez sensu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Asia #2856550 | 188.147.*.* 25 sty 2020 15:52

  Główna droga i ograniczenie do 50, niech lepiej popatrzą na pozwolenia na budowę w takich miejscach przy głównych drogach. Najlepiej poustawiać znaki ograniczające i problem z głowy. Koniec miasta i od razu kolejny teren zabudowany. Niech od razu zrobią od samej Lubawy aż za Złotowo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jewrosojuz #2856491 | 83.30.*.* 25 sty 2020 14:19

  Tylko potrafią zabierać prawa jazdy. Ciekawe kiedy się wezmą za oszustów i pedofil

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Oli #2855973 | 151.249.*.* 24 sty 2020 21:10

  trzeba było mieć yanosika na telefonie... za darmo, a ratuje tyłek...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. slayer #2855623 | 176.221.*.* 24 sty 2020 14:18

  Cięzarówki to 70 km/h max a tymczasem tak kierowcy ich jak i służby o tym zapominają tolerując te ich 90-95 km/h. Jak dlugo jeszcze? Nie widziałem auta cięzrowego które jechałoby siedemdziesiątką oprócz niektórych mleczarek. Policja udaje ze nie widzi a inni uzytkownicy drogi zastanawiają się dlaczego osobówki i cięzarówki pędzą w jednym tempie? Niech ktos zrobi z tym porządek.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages