Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Nie będę forsował przywrócenia Straży Miejskiej w Iławie - mówi burmistrz

2020-01-14 15:23:33 (ost. akt: 2020-01-14 15:36:36)

Autor zdjęcia: UM Iława

W urzędzie miasta w Iławie opracowano wyniki ankiet, które przeprowadzono łącznie z głosowaniem nad Iławskim Budżetem Obywatelskim. Mieszkańcy odpowiadali na pytania w 3 kwestiach: Lotnicza Majówka, wprowadzenia stref płatnego parkowania w mieście oraz przywrócenia Straży Miejskiej.

Na miejskim portalu burmistrz komentuje wyniki ankiety, w której wzięło udział 456 mieszkańców. Ze schematu jasno wynika, że zdecydowana większość ankietowanych, bo aż 64,3% jest przeciwna przywróceniu w Iławie straży miejskiej. Burmistrz Dawid Kopaczewski mówi:

Straż miejska nie musi być tylko od wystawiania mandatów, a chyba właśnie poprzez ich pryzmat postrzegamy tę służbę, dlatego ten wynik mnie nie dziwi.

Zapytany, dlaczego panuje przekonanie, że straż miejska zajmuje się tylko wlepianiem mandatów za złe parkowanie, odpowiada:

Etaty zostały utrzymane, więc finansowych oszczędności nie ma. Spadły natomiast moce przerobowe w zakresie pilnowania porządku w mieście. Mowa tu nie tylko o złym parkowaniu, ale przede wszystkim o kontroli pieców, tzw. kopciuchów. Uważam, że nasze miasto więcej straciło na likwidacji straży miejskiej. Trzeba było ją dalej reformować i wyznaczyć prospołeczne priorytety. Likwidacja była krokiem najprostszym.


Burmistrz przyznaje, że nie chce forsować tematu powrotu strażników miejskich:

Pamiętajmy, że trzeba byłoby mieć także przychylność radnych Rady Miejskiej w Iławie oraz pieniądze na dodatkowe etaty i samochód. Obecnie moim priorytetem jest rozwój monitoringu miejskiego i wydłużenie czasu pracy przy nim. To już się w części zadziało, bo podjąłem decyzję, że monitoring jest obsługiwany do godz. 21:00, a był tylko do 15:00. Chcemy też dalej rozwijać współpracę z policją i wspierać ich w działaniach.


Tyle o ankiecie ratuszowej. W naszej można jeszcze oddać głos:

ZAGŁOSUJ


Edyta Kocyła-Pawłowska
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages