środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Na spotkaniu noworocznym u wójta Harmacińskiego trzeba być obowiązkowo! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-11 09:05:02 (ost. akt: 2020-01-11 10:00:46)
Toast za pomyślność w nowym roku wznoszą (od lewej) Henryk Dzierzęcki, Eugeniusz Jaremko, Halina Jaremko i wójt Krzysztof Harmaciński

Toast za pomyślność w nowym roku wznoszą (od lewej) Henryk Dzierzęcki, Eugeniusz Jaremko, Halina Jaremko i wójt Krzysztof Harmaciński

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Na zaproszenia wysyłane przez biuro wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego na różnego rodzaju wydarzenia zaproszeni goście prawie zawsze w stu procentach odpowiadają pozytywnie. Nie inaczej było w piątek, podczas Spotkania Noworocznego, które odbyło się w Karczmie „Łabędź” w Nowej Wsi.

Musicie nam wybaczyć, że nie podamy pełnej listy gości, którzy wczoraj (10 stycznia) przybyli do „Łabędzia”. Lista byłaby po prostu bardzo długa, a zaczynałaby się od posłów sejmu RP (Elżbieta Gelert i Jacek Protas) i przedstawicieli wszystkich samorządów, jednostek samorządowych, lasów państwowych, policji, straży pożarnej, służby więziennej itp. Sami widzicie.

O tym, jak szeroki jest zakres kolportażu zaproszeń (zawsze tradycyjnie, czyli nie na skrzynkę e-mail, tylko na papierze przesyłką pocztową) niech świadczy fakt, że podczas wczorajszego spotkania nie zabrakło np. … prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie, Marka Łukiewskiego.

Wójt gminy Iława przedstawił na początku wszystkich przybyłych gości, a następnie zaprezentował sukcesy gminy i najważniejsze wydarzenia w poprzednim roku. W tej części nie zabrakło też naszej akcji z Krzysztofem Harmacińskim „Bezpieczny pierwszak”, podczas której wspólnie z wójtem gminy Iława rozdaliśmy odblaskowe workoplecaki pierwszakom ze szkół gminnych (od kilku już lat Gazeta Iławska wspólnie z samorządami i firmami komercyjnymi organizuje akcje z myślą o najmłodszych uczniach szkół podstawowych).

Następnie była chwila relaksu przy składaniu sobie noworocznych życzeń przy lampce szampana, a następnie poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkich nagrań wideo z tego wydarzenia.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zaproszony #2849134 | 188.147.*.* 14 sty 2020 10:51

  Podsumowanie Imprezy. Panie Wójcie dziękujemy za zaproszenie najlepsza impreza gminna i miejska. Było super, zespół tez najwyższa półka. Jedzenie jakie pyszne oblizywałem się jeszcze przez tydzień. I wódeczka byłą bardzo dobra doskonała temperatura wydania. Było wspaniale. Do zobaczenia Panie Wójcie na najbliższym przecięciu wstęgi remizy,wiejskiej sali lub kawałka chodnika. Tylko prośba proszę zamawiać ciasto u Sowy jednak on ma najlepsze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. "Jedzą, piją, lulki palą...", cd. 2 #2848524 | 104.244.*.* 13 sty 2020 12:51

  Post scriptum... I wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, iż całkowicie "dobrowolnymi i radosnymi " sponsorami finansującymi tego typu nadęte i obfite uczty ku "czci" kolejnych kacyków są lokalni przedsiębiorcy oraz wszelkiej maści ich firmy i firemki. A które później wygrywają oczywiście całkowicie "uczciwe", obowiązkowe przetargi na wykonywanie wszelkich prac i robót w okolicznych gminach, miejskich pipidówkach i powiatach. No bo jak wieść gminna niesie, najlepiej kręcą się te "uczciwe" interesy i interesiki, które mają odpowiednie smarowanie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. "Jedzą, piją, lulki palą...", cd. #2848486 | 77.247.*.* 13 sty 2020 11:59

  I tylko szkoda, że chyba żadna tych objazdowych figur woskowych nigdy nie zastanowiła się jakie są koszty takich nadętych uczt połączonych z chwalbą kolejnego lokalnego kacyka i kto za zapłacił? Szkoda także, że nikomu z tych nadętych wyżeraczy ze społecznej michy nigdy nawet do łba nie przyszło, by się zastanowić ile za przeżarte, darmowe dla nich frykasy i wypite flaszki różnych płynów z tzw. procentami, można by np. naprawić dziur w jezdniach na terenie całego powiatu, ile szkół doposażyć np. w wiecznie brakujący papier do ksero, który wydziela się skromnie nauczycielom na sztuki, ile zbudować metrów chodnika by ludzie nie łazili po błocie, czy też zatrudnić w miejscowym szpitalu choć dwie nowe, wiecznie brakujące pielęgniarki? Ale po co o tym myśleć, skoro pan wójt znów zaprasza na bezpłatny żarcie i wyszynk, przy okazji których będzie jak zwykle chwalił się pod niebiosa swymi "niebywałymi sukcesami"? A które są tylko i jedynie wykonywaniem jego obowiązków, za które bierze tłustą forsę. I niczym więcej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. "Jedzą, piją, lulki palą..." #2848480 | 77.247.*.* 13 sty 2020 11:49

  Na zdjęciach widzimy pasożytniczą grupę społeczną tzw. wiecznych działaczy oraz całkowicie zbędnych biurokratów będących istnym utrapieniem lokalnej społeczności, na koszt której egzystują. Od lat ci sami osobnicy i osobniczki także) kręcą się na karuzeli tzw. wiecznych zawodowych wójtów, burmistrzów, starostów i oczywiście dyrektorów będących raz "specjalistami" od tego, a później zupełnie od czegoś innego. Stanowią zamkniętą grupę osób wzajemnej adoracji, których głównym celem jest bywanie w swym kółku, uczestnictwo w odbywających się zawsze na przełomie kolejnych lat roku w całej okolicy tzw. spotkaniach wigilijnych lub noworocznych, gdzie można się chwalić pod niebiosa swymi "potężnymi osiągnięciami", będącymi jedynie wynikiem spełniania swych służbowych obowiązków, za które bierze się sowite wynagrodzenia. Na takich objazdowych ucztach można się objeść i opić nie za swoje, odnowić swe znajomości z innymi objazdowymi lokalnymi bonzami i pokazać innym, że jeszcze jest się na takim czy innym świeczniku. Wyobraźcie sobie drodzy czytelnicy jaką odpornością muszą się wykazywać przewody pokarmowe i wątroby tych wszystkich objazdowych "ważnych figur". Jakąż trzeba mieć kondycję by wziąć udział we wszystkich takich obowiązkowych objazdowych wyżerkach i opilstwie mających miejsce w licznych okolicznych gminach i miejskich pipidówkach? Naprawdę trzeba wiele trenować, aby kondycyjnie podołać takiemu wieloetapowemu maratonowi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec #2848426 | 188.147.*.* 13 sty 2020 10:33

  Wszystkim mieszkańcom życzyłbym aby nasze władze reprezentowały skandynawski poziom transparentności. Panie Wójcie imprezę co najwyżej może Pan zorganizować pracownikom i podziękować im za pracę w 2019r. Gościom można co najwyżej wysłać kartkę z życzeniami. Zaprasza Pan na imprezę członków rady nadzorczej prywatnych firm, które być może będą wykonywały zlecenia na rzecz gminy, a to nie wygląda transparentnie. Życzę IPB jak najlepiej i wspieram lokalny biznes i niech się kręci z prędkością światła. Jak patrzy na to wyborca to mamy wynik wybór jaki mamy czyli PIS u władzy. Więcej pokory i mniej blichtru.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages