Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Ukrywał się przed policją przez 13 lat! W końcu został zatrzymany i trafił za kratki

2020-01-10 08:45:30 (ost. akt: 2020-01-10 08:50:40)
Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonała się dwójka mieszkańców powiatu iławskiego, którzy sami nie chcieli stawić się do zakładu karnego — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi a także wizerunek mężczyzny umieszczony na stronie internatowej iławskiej policji — tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Iławy.

— Policjanci od 13 lat nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu zamieszkania 40-latka — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Mężczyzna zerwał wszystkie kontakty z rodziną i znajomymi. Uciekł z Polski 13 lat temu jeszcze przed wydaniem za nim listu gończego. Przez te wszystkie lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości czekając na przedawnienie sprawy. A sprawa dotyczyła znęcania się nad mamą — tłumaczy oficer prasowy KPP Iława.

Z ustaleń iławskich policjantów wynikało, że 40-latek może ukrywać się poza granicami kraju. Przełomowym miesiącem okazał się styczeń 2020, kiedy to iławscy policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań iławskiej komendy policji pojechali do Warszawy i na dworcu zatrzymali 40-latka. Następnie przetransportowali go do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

>>> Kolejną osobę poszukiwaną zatrzymali policjanci po tym jak sama przyszła do komisariatu policji w Suszu. 31-latka oświadczyła dzielnicowemu, że stawiła się ponieważ dowiedziała się, iż szukają ją funkcjonariusze. Dodała, że na co dzień mieszka poza granicami naszego kraju.

— Policjant oświadczył kobiecie, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa. Funkcjonariusz zatrzymał 31-latkę. Poszukiwana został odwieziona do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 120 dni — mówi asp. Kwiatkowska.

— Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat — dodaje oficer prasowy.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. niewiem #2847029 | 88.156.*.* 10 sty 2020 18:16

  trzynaście lat ukrywania się, myślę, że nagrodą powinno być darowanie kary nie całego roku więzienia!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ALE GŁUPIE #2846889 | 31.1.*.* 10 sty 2020 14:12

  TYLE CZASU NIE MIELI DO CZYNIENIA Z PRAWEM, POWINNI ICH UMORZYĆ

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages