Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Iławscy policjanci otrzymali dwa nowe radiowozy

2019-12-30 12:51:01 (ost. akt: 2019-12-30 13:08:34)
Wręczenie kluczyków do nowych radiowozów

Wręczenie kluczyków do nowych radiowozów

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie otrzymali dwa nowe oznakowane radiowozy, które został zakupione dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów oraz środkom z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy od dziś wspomagać będą policjantów Wydziału Prewencji KPP Iława oraz komisariatu policji w Suszu.

Dziś przed Komendą Powiatową Policji w Iławie odbyła się oficjalna prezentacja dwóch nowych radiowozów marki kia zakupionych dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Zakup samochodów, które kosztowały łącznie blisko 230,000 złotych, został sfinansowany w części przez Starostwo Powiatowe w Iławie, Urząd Miasta i Gminy Susz, Urząd Miasta Iława, Urząd Gminy Iława oraz budżet Komendy Głównej Policji.

W prezentacji pojazdów uczestniczył pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego Jarosław Borowik, starosta powiatu iławskiego Bartosz Bielawski, burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński a także sierż. szt. Daniel Szul i post. Andrzej Pietrzak.

— Radiowozy wspierać będą służbę iławskich jak i suskich policjantów w dbaniu o bezpieczeństwo na terenie powiatu. Zakupione samochody pomogą w codziennej służbie funkcjonariuszom i przyczynią się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających powiat iławski — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP Iława.

Mł. insp. Robert Mikusik podziękował przybyłym gościom za okazaną pomoc i wsparcie. Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

— To nie jedyny sprzęt, który policjanci otrzymali ze środków pochodzących z budżetu Komendy Głównej Policji oraz przy wsparciu lokalnych samorządów. W ciągu ostatnich pięciu lat za połączone środki pochodzące z budżetów samorządów oraz Komendy Głównej Policji przekazane na Fundusz Wsparcia Policji zakupiono aż 12 samochodów służbowych — dodaje asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. księdza nie ma? #2841333 | 37.8.*.* 30 gru 2019 13:45

  no w końcu ktoś kumaty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages