Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Dobrowolnie poddali się karze za jazdę po pijanemu

2019-12-25 13:00:46 (ost. akt: 2019-12-25 13:07:31)

Dwaj mieszkańcy powiatu iławskiego dobrowolnie poddali się karze po tym, jak usłyszeli zarzuty kierowania samochodami w stanie nietrzeźwości. 52 – latek jechał samochodem ciężarowym mając 0,9 promila alkoholu w organizmie natomiast 18 – latek miał 0,6 kiedy został zatrzymany przez policjantów. Teraz mężczyzn czeka kara grzywny, zapłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz pokrycie w całości kosztów sądowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 52 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili dokumenty kierowcy samochodu ciężarowego oraz jego stan trzeźwości. Okazało się, że 52 – latek kierował renaultem mając 0,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Tak samo było w przypadku 18 – latka, który mając 0,6 promila jeździł bmw po drogach gminy Susz. Młody kierowca usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze

Teraz obu mieszkańców powiatu iławskiego czeka kara grzywny, zapłata świadczenia pieniężnego w kwocie 5000 na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat oraz pokrycie w całości kosztów sądowych.

KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages