Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podczas koncertu za sceny emanowała atmosfera piękna, radości i ciepła [ZDJĘCIA]

2019-12-21 08:54:22 (ost. akt: 2019-12-21 09:06:09)
Wielką atrakcją wieczoru był występ chóru i Zespołu Wokalnego „Canzonetta”, które schodząc z góry z dwu stron w kierunku sceny z lampionami (przy wyłączonym oświetleniu sali) zaśpiewały kolędy

Wielką atrakcją wieczoru był występ chóru i Zespołu Wokalnego „Canzonetta”, które schodząc z góry z dwu stron w kierunku sceny z lampionami (przy wyłączonym oświetleniu sali) zaśpiewały kolędy

Autor zdjęcia: archiwum PSM w Iławie

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie zorganizowała wielki Koncert Bożonarodzeniowy w sali kinoteatru „Pasja”. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd, pastorałek oraz piosenek związanych tematycznie z Bożym Narodzeniem w ciekawym wykonaniu uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Koncert, który odbył się 16 grudnia, rozpoczęli trębacze kolędą austriacką „Cicha noc” przetłumaczoną na ponad 300 języków. Na trąbce grała m. in. Agata Otręba laureatka III miejsca niedawno zorganizowanego Konkursu Instrumentów Dętych w Kwidzynie, przygotowana przez nauczyciela Bartłomieja Żółtowskiego. Zaprezentowali się także inni laureaci wspaniałego konkursu - flecistka Olivia Dziedziak przygotowana przez Piotra Helmuta Cichowskiego oraz sakshornista Ignacy Łazarewicz przygotowany przez Bartłomieja Żółtowskiego.

Wielką atrakcją wieczoru był występ chóru i Zespołu Wokalnego „Canzonetta”, które schodząc z góry z dwu stron w kierunku sceny z lampionami (przy wyłączonym oświetleniu sali) zaśpiewały kolędę „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem” a następnie już na scenie „Gloria”. Prezentowali się soliści, duety, jak również większe zespoły.

Publiczność miała okazję podziwiać także uczniów z klasy fortepianu nauczycielki Marii Artiemiew, prezentujących ciekawe zaaranżowane kolędy na dwa fortepiany. Niesamowite wrażenie wywarł finał koncertu, podczas którego najpierw wykonany został Walc Kwiatów z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Grupę rytmiczną przygotowała oraz wcieliła się w rolę Wróżki - Barbara Chołaszczyńska. Koncert zakończył występ Zespołu instrumentalnego pod batutą Bartłomieja Żółtowskiego, w skład którego weszli uczniowie, absolwenci, nauczyciele PSM oraz zaproszeni goście saksofoniści: Tomasz Patorski, Tomasz Matoes, Jan Kiersnowski i Jacek Kępczyński.

Uczniowie na czas koncertu wcielili się w role: Maryi z Dzieciątkiem, Józefa, Trzech króli, pasterzy, aniołów, Mikołaja oraz inne. Całość prowadziła dyrektor szkoły muzycznej Maria Kotewicz, która przybliżyła publiczności tradycje, obrzędy i zwyczaje, związane z Bożym Narodzenie. Podczas koncertu za sceny emanowała atmosfera piękna, radości i ciepła, płynąca z kolęd i pastorałek.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
nadesłane przez PSM w Iławie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages