Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Jutro stan wojenny - na szczęście to tylko wystawa

2019-12-12 18:55:33 (ost. akt: 2019-12-12 15:47:46)

Tytuł brzmi złowrogo, jednak na szczęście mowa tylko o wystawie historycznej z okazji 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wśród atrakcji - wóz opancerzony rodem z epoki.

Grupa pasjonatów militariów i miłośników historii, pod przewodnictwem Michała Rydzewskiego zaprasza na wystawę historyczną na temat Ludowego Wojska Polskiego.

MIEJSCE:
Plac przy Ratuszu Miejskim w Iławie
CZAS
Jutro, 13 grudnia 2019 r., od godz. 13:00 do 17:00.

- Wystawa ma na celu zwiększenie świadomości historycznej wśród młodzieży i osób dorosłych - mówią organizatorzy. - Aby oddać klimat epoki, uczestnicy przywdzieją stroje i wyposażenie z czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Trzy uczestniczki pojawią się w strojach cywilnych, zaś pięciu uczestników zaprezentuje wyposażenie i mundury typowego ,,szweja” oraz ,,trepa”.

Jak zachęca M. Rydzewski: - Wszyscy pragnący pamiątki będą mogli bezpłatnie zrobić sobie z nami zdjęcia.

Dopełnieniem ma być wóz opancerzony BRDM-2, koksowniki i ,,mini”- biuro oficerskie, gdzie znajdować się będzie ,,Księga Wspomnień ze Stanu Wojennego”. Każdy pamiętający te czasy będzie mógł wpisać do niej swoje wspomnienia i anegdoty związane z tym wydarzeniem lub całym okresem PRL-u. Po zebraniu wpisów księga zostanie przekazana do Miejskiej Biblioteki Publicznej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń, a treść anegdot zostanie opublikowana na łamach Gazety Iławskiej.

eka


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2835121 | 77.111.*.* 13 gru 2019 21:26

    Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages