Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Przemoc w rodzinie — konferencja naukowa w szkole wyższej [ZDJĘCIA]

2019-12-12 13:18:08 (ost. akt: 2019-12-12 12:31:40)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica filia w Iławie odbyła się konferencja pn. "Przemoc w rodzinie – konsekwencja doświadczania traumy. Jak pomóc w powrocie do zdrowego życia".

Konferencja zrealizowana została w ramach projektu "Razem, a nie przeciw sobie" dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Iława – Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie.

Celem konferencji było pogłębienie wiedzy na temat przemocy, traumy, skutków przemocy, uwrażliwienie tych, którzy na co dzień pracują z rodzinami zagrożonymi i doświadczającymi przemocy w rodzinie.

Wykłady poprowadzili:
prof. UWM dr hab. Joanna Ostrouch - Kamińska„Nierównowaga podmiotów. Kulturowe i społeczne konteksty przemocy w rodzinie”
dr Alfred Walter„Zakłócenia procesu stawania się żywym na nowo po traumie w dzieciństwie" - opis przypadku. Wystąpienie tłumaczone na język polski.
Danuta Górny "Zerwana więź - uraz psychiczny i jego wpływ na rozwój"
Jolanta Zboińska„Martwota emocjonalna – trauma dziecka niewidzianego”

Organizatorzy dziękują prowadzącym oraz wszystkim uczestnikom konferencji za udziału w wydarzeniu i zapraszają na kolejne edycje.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monika #2835122 | 77.111.*.* 13 gru 2019 21:26

  Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ono #2834249 | 176.221.*.* 12 gru 2019 21:23

  czy wy wiecie ze ten temat jest wałkowany przez naukowców od PRL-u początków? I jak nic tak nic. Przemoc była i jest. Zawsze ojciec był silniejszy...i trzymał łapę nad porządkiem

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages