Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku wystawili Jasełka [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2019-12-10 13:15:41 (ost. akt: 2019-12-10 15:48:43)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

W poniedziałkowy wieczór w Kinoteatrze „Pasja” przedstawiono widowisko bożonarodzeniowe „Wigilijną nocą”. Był to wprawdzie występ amatorów, a nie zawodowych aktorów, ale wzruszenia były prawdziwe. Wdzięczna, bo świąteczna tematyka przyciągnęła liczną publiczność. Widownia była wypełniona po brzegi.

Od lat Uniwersytet III Wieku proponuje o tej porze roku podobny spektakl. Tym razem postawiono na połączenie słowa i muzyki. Najpierw na scenie pojawił się chór „Vivat”, który tworzą słuchacze Uniwersytetu III Wieku. Opiekunami muzycznymi tego chóru są Alicja i Wojciech Szymańscy. I to właśnie oni przygotowali oprawę muzyczną tego wieczoru.

Grupa Teatralna ARLEKIN oraz Salonik Poetycki, również składające się z członków Uniwersytetu, odpowiadały nie tylko za część słowną, ale i za tę… słodką. Było to bowiem iście interaktywne przedstawienie, a żywy kontakt z publicznością polegał na częstowaniu własnoręcznie wykonanymi łakociami.

Wydarzenie - w ramach zadania publicznego dotowanego przez miasto Iława - zorganizowali: Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Iławie oraz Iławskie Centrum Kultury. Wstęp był bezpłatny.

eka
e.kocyla@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages