Derby na styku. Szczypiorniak wygrał, ale Jeziorak (w końcu) zaczyna grać [ZDJĘCIA]

2019-12-08 12:59:58(ost. akt: 2019-12-08 13:31:37)
W ataku Jeziorak Iława

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ|| Punktów na koncie iławian po wczorajszym (sobota 7 grudnia) derbowym pojedynku z drużyną z Olsztyna brak, ale ważniejsza jest inna kwestia: zespół Jezioraka z meczu na mecz zaczyna grać coraz lepiej.
Jeziorak Iława – Szczypiorniak Olsztyn 24:25 (14:13)

JEZIORAK: Prorok, Dudek - Buluk 9, Przysowa 5, Kulesza 5, Liszewski 1, Bartnicki 1, Kamiński 1, Baliński 1, Giżyński 1, Golon, Seroczyński, Dembowski, Minder, Solpa, Szajkowski,
SZCZYPIORNIAK: Bieluch, Krawczyński - Kozłowski 6, Targoński 5, Ostrówka 4, Walczak 3, Lewandowski 2, Jurewicz 1, Mazurek 1, Domian 1, Kopczyński 1, Reszczyński 1, Leszczyński, Kozłowski, Milewski, Retkiewicz,

Bez dwóch zdań to Szczypiorniak był faworytem do odniesienia zwycięstwa w sobotnich derbach. Zespół prowadzony przez trenerów Daniela Żółtaka i Konstantego Targońskiego w tym sezonie wygrał siedem meczów (na 10 rozegranych) i chyba już na dobre zadomowił się w czołówce ligowej tabeli. Tymczasem ekipa z Iławy zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w klasyfikacji (zaledwie jedna wygrana i porażka po karnych, czyli 4 pkt.).

Od początku nie było jednak widać, że różnica w punktach i pozycji w tabeli jest tak duża. Momentami to nawet iławianie grali ciekawsze akcje i byli skuteczniejsi, jednak goście zawsze potrafili znaleźć sposób na ich dogonienie. Zresztą, całe spotkanie toczyło się na wynikowym styku (typowe „gol za gol”), może poza fragmentem drugiej połowy, kiedy to Szczypiorniak odjechał Jeziorakowi na pięć bramek. Później jednak zespół trenera Karola Adamowicza potrafił odrobić tę stratę.

Ostatecznie jedną bramką wygrali olsztynianie (po 1 połowie było dokładnie odwrotnie), jednak kibice Jezioraka – mimo porażki – w końcu obejrzeli dobrze spisujący się zespół. Mankamenty ciągle są, ale najważniejsze, że już pojawiają się pierwsze symptomy zgrania formacji i poszczególnych zawodników. To był najlepszy mecz iławian w tym sezonie na własnym terenie.

>>> W kończącej pierwszą rundę 11 kolejce Jeziorak gra na wyjeździe z MKS Brodnica (sobota 14.12, godz. 17.00), a Szczypiorniak ma pauzę (z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn w lidze w trakcie obu rund taką przerwę ma każda z ekip).