Reprezentacje szkolne walczyły w Kisielicach w mistrzostwach powiatu w mini siatkówkę [ZDJĘCIA]

2019-12-04 12:01:52(ost. akt: 2019-12-04 12:11:40)
Nauczyciel/trener Jan Czarnik podczas przerwy ze swoją drużyną z SP Kisielice

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

We wtorek (3 grudnia) w hali sportowej kisielickiej podstawówki odbyły się mistrzostwa powiatu w mini siatkówkę drużyn 3 i 4 osobowych w ramach kalendarza Szkolnego Związku Sportowego w Iławie.
W turnieju trójek (klasy piąte szkół podstawowych) wystartowały tylko 2 zespoły. W bezpośredniej walce o prawo reprezentowania naszego powiatu na szczeblu rejonu rywalizowały zespoły z Kisielic i Rudzienic. Lepsi okazali się gospodarze, pokonując rywali 2 : 0 (17; 23).

W rywalizacji czwórek (klasy szóste) wystartowało 5 zespołów rozgrywając mecze w systemie „Kady z każdym”. W spotkaniu decydującym o zwycięstwie spotkały się ekipy z Kisielic i SP4 Iława. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg. Pierwszego seta wygrali kisieliczanie do 23, w drugim lepsi okazali się iławianie pokonując gospodarzy 25:18. W decydującym o wyniku tie-breaku losy zwycięstwa ważyły się do końca. Przy zmianie stron prowadzili kisieliczanie 8:6, iławianie doprowadzili do stanu 12:12. Po kolejnych trzech piłkach kisieliczanie prowadzili 14:13 by za chwilę przegrywać 15:14. Ostatecznie tego seta wygrali na przewagi gospodarze 18:16 i to oni zajęli pierwsze miejsce w turnieju i będą reprezentować nasz powiat w dalszych rozgrywkach.

SP Kisielice – SP Franciszkowo 2:0 (13; 7);
SP 3 Iława – SP Rudzienice 2:1 (23; -19; 15)

Kolejność turnieju:

1.SP Kisielice88:3

2.SP 4 Iława77:2

3.SP 3 Iława65:5

4.SP Rudzienice54:7

5.SP Franciszkowo41:8

Obydwa zespoły w rozgrywkach Trójek i trzy pierwsze w rozgrywkach Czwórek otrzymały puchary a pozostałe dyplomy. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Iławie przy współudziale Zespołu Szkół w Kisielicach a fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Iławie w ramach dotacji na działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.