środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Policjanci zatrzymali kolejnych młodych nieodpowiedzialnych kierowców

2019-12-02 09:31:21 (ost. akt: 2019-12-02 10:04:41)
18–latek kierujący bmw włączając się do ruchu na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Susza volkswagenowi i doprowadził do zderzenia pojazdów

18–latek kierujący bmw włączając się do ruchu na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Susza volkswagenowi i doprowadził do zderzenia pojazdów

Autor zdjęcia: KPP Iława

— Zmienne warunki pogodowe, a co za tym idzie także drogowe, mogą być szczególnie groźne dla kierowców z krótkim stażem za kierownicą. Do groźnie wyglądającego zdarzenia, którego sprawcą był właśnie młody kierowca, doszło w powiecie iławskim — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w Lubawie. 16-latek kierował motorowerem nie mając do tego uprawnień i nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”.

Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci kilka minut po godzinie 15:00 na drodze Iława – Susz. Jak ustalili, 18–latek kierujący bmw włączając się do ruchu na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Susza volkswagenowi i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierowca vw z obrażeniami ciała pojechał do szpitala. Natomiast 18- latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy, które miał dopiero dwa miesiące.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Lubawie. — Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem, który nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”. Policjanci zatrzymali go oraz sprawdzili dokumenty kierującego. Okazało się, że mieszkaniec Ostródy ma dopiero 16-lat i nie ma uprawnień do kierowania — tłumaczy asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, gdzie w najbliższym czasie 16-latek będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

— Przypominamy, że wobec kierowcy, który w okresie dwóch lat od dnia wydania mu po raz pierwszy prawa jazdy, popełni dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta wydaje decyzję administracyjną o skierowaniu kierowcy na kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu. Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy osoby, która nie przedstawiła w wymaganym terminie zaświadczenia o ukończeniu kursu reedukacyjnego. Starosta wydaje decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji — dodaje asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Tak wyglądał volkswagen, w którego uderzyło bmw


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages