Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

FIFA 2020 i Counter-Strike. "Budowlanka" była na Mistrzostwach Warmii i Mazur w E-sporcie [ZDJĘCIA]

2019-11-21 08:34:30 (ost. akt: 2019-11-21 08:48:06)
Perła Esport — ta drużyna reprezentowała Budowlankę na Mistrzostwach Warmii i Mazur w E-sporcie

Perła Esport — ta drużyna reprezentowała Budowlankę na Mistrzostwach Warmii i Mazur w E-sporcie

Autor zdjęcia: archiwum "Budowlanki"

W finale konkursu Counter-Strike Global Offensive drużyna Perła Esport reprezentowała Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie. Po eliminacjach szkolnych potem wojewódzkich dostała się do finału, gdzie startowało osiem drużyn. Uczniowie w konkursie zajęli piąte miejsce.

Mistrzostwa Warmii i Mazur w E-sporcie o puchar Marszałka Województwa odbyły się w Olsztynie. Organizował je Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
— Nasza szkoła została zaproszona to wzięcia udziału w zawodach i innych przygotowanych atrakcjach. Wydarzenie miało miejsce w hali widowiskowo-sportowej "Urania" — mówi Jarosław Cherek, nauczyciel z "Budowlanki".

— Na miejsce dotarliśmy około godziny 8:00. Od rana odbywały się zapisy do turniejów głównych, w których skład wchodziły gry Tekken 7 oraz FIFA 2020. Brali w nich udział również nasi uczniowie — dodaje Cherek.

Równolegle były prowadzone zapisy do turniejów strefy "Free to Play", czyli obszaru dla graczy niepodlegających pod turnieje główne. O godzinie 8:40 nastąpiło oficjalne otwarcie, a po nim rozpoczęły się rozgrywki turniejowe. W tym samym czasie otwarte zostały inne atrakcje, takie jak możliwość gry na mini-boisku do piłki nożnej, rozgrywki w FIFĘ, okazja do spotkania z piłkarzami Stomilu Olsztyn, a także możliwość powrotu do "starych dobrych czasów" i zagranie w Tekken 3 z 1997 roku na konsoli PlayStation w wersji retro, co cieszyło się ogromną popularnością.
Dodatkowo w planie były: Escape Room, strefa kina Helios, pokazy Krav Maga, pierwsza pomoc, gry, konkursy, nagrody, zabawa oraz nauka.

Aby jeszcze bardziej zaciekawić gości odwiedzających wydarzenie, na scenie odbywały się zajmujące prelekcje, które rozpoczęły się o 9:00, a zakończyły dopiero o 17:30.

Pulą nagród było 10 000 zł, o którą walczyli również zawodnicy z iławskiej szkoły. Drużyna reprezentującą "Budowlankę" była Perła Esport, w której skład wchodzili: Patryk Lech, Piotr Kwiatkowski, Nikodem Janczar, Szymon Żuralski, Maciej Szkopiński, Kacper Wietecha. Brała ona udział w turnieju głównym gry Counter-Strike Global Offensive, gdzie zajęła 5. miejsce, a nasz reprezentant w grze FIFA 2020 Piotr Prawda zajął 9 miejsce na 128 zawodników.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
nadesłane przez ZS im. Bohaterów Września 1939 roku


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2840838 | 196.240.*.* 28 gru 2019 19:17

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages